Maavanema nõunik: oleme mõelnud suurema lennuki peale (1)

Uue riigihanke ettevalmistamine Kuressaare–Tallinn lennuliinil on pannud Saare maavalitsuse mõtlema suurema lennuki kasutuselevõtu ja dotatsiooni mahu üle.

Hiljuti Tallinn–Kuressaare–Stockholm liinil 33-kohalise lennuki käima pannud Estonian Air Regional on viinud maavalitsuse mõttele kaaluda uue liinilepingu sõlmimisel 18-kohalise lennuki asemel näiteks 30-kohalise lennuki kasutuselevõttu. “Me ei ole teinud ühtegi taotlust ega koostanud ühtegi sellesisulist dokumenti, lihtsalt on olnud kõne all, et kas on vajadust suurema lennuki järele,” ütles Saare maavanema nõunik Jaan Leivategija.

Ka on maavalitsusele mõtteainet pakkunud asjaolu, et Estonian Air lendab kommertsliini peaaegu sama piletihinnaga kui Aviesi doteeritav liin. “Tekib küsimus, kas riigi poolt tellitavat liini on vaja ja kui on vaja, siis milline peaks olema dotatsiooni suurus,” rääkis Leivategija.

AS-i Kuressaare Lennujaam juhatuse esimees Mati Tang ütles, et suurema lennuki kasutuselevõtt Kuressaare–Tallinn regulaarliinil oleks igal juhul õige mõte, sest praegu on lennuk tihtipeale välja müüdud.

Estonian Air PR direktor Ilona Eskelinen märkis, et ilma dotatsioonita Tallinn–Kuressaare lennuliin siiski välja ei vea. “Iga lend, mis me praegu teeme, toodab kahjumit,” kinnitas Eskelinen. “Isegi kui lennukil oleksid kõik kohad välja müüdud, toodaks liin praeguse hinna juures kahjumit, dotatsioonita seda opereerida on keeruline,” lisas ta.

Eskelineni sõnul hoiab Estonia Air liini käigus eelkõige Kuressaare–Stockholmi liini sissetöötamiseks.

Praegune liinileping Aviesiga Saaremaaga lennuühenduse pidamiseks lõpeb järgmise aasta sügisel ning lähitulevikus kuulutatakse välja konkurss liini teenindamise järgmiseks perioodiks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)