Kohtus: Roolijoodik mõisteti vangi

Eile tunnistati Kuressaare kohtumajas süüdi 1974. aastal sündinud Allar ja mõisteti talle karistuseks kaheksa kuud vangistust, millele lisandub varem kohtu poolt määratud, kuid kandmata jäänud karistus kuus kuud.

Kokku tuleb mehel pärast kohtuotsuse jõustumist trellide taga veeta üks aasta ja kaks kuud. Lisakaristusena võeti temalt kaheks aastaks ja kolmeks kuuks ära juhtimisõigus ning tal tuleb 30 päeva jooksul tasuda sunniraha 5400 krooni, millele lisanduvad veel kohtukulud.

Allarit süüdistati selles, et ta isikuna, kellele oli kohtu poolt määratud tingimisi vanglakaristus joobes juhtimise eest, tabati 25. septembril kella seitsme ajal õhtul Kuressaares Smuuli tänaval auto roolist, kusjuures mehel puudus nii juhiluba kui ka kohustuslik liikluskindlustus. Auto peatas ta politsei peatumismärguande peale kohe ja politsei tuvastas tal kerge joobe (0,57 mg alkoholi ühe liitri väljahingatava õhu kohta).

Lisaks sellele tabati Allar 13. oktoobri õhtul kella kuue ajal Kaarma vallas Kuressaare–Võhma–Panga maantee 12. kilomeetril taas autoroolist, loomulikult kehtiva juhiloata, ja alkomeeter tuvastas tal taas kerge joobe.
Kaitsja kinnitas eelmisel nädalal toimunud kohtuistungil, et süüdistus on põhjendatud ja Allar on ennast ka ise süüdi tunnistanud. Prokuröri sõnul oli Allari käitumine ohtlik teistele liiklejatele, seda enam, et tal oli samasuguse teo eest juba kehtiv karistus.

Varem kuuel korral kriminaalkorras karistatud Allar tunnistas kohtus ka ise, et pani toime kuriteo. Allar palus kohtunikult kergemat karistust, tuues põhjenduseks, et tal on vaja peret toita. “Tunnistan oma viga, et istusin rooli,” ütles Allar kohtu ees, vabandades oma tegu sellega, et see oli seotud tööasjadega ja tal oli vaja ennast purju joonud mehed koju viia. Tema sõnul on häid töötajaid raske leida ja ta on vahetanud poole aasta jooksul välja juba tosin autojuhti.

Allaril on õigus talle eile määratud kohtuotsus seitsme päeva jooksul ringkonnakohtusse edasi kaevata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)