Kultuuriselts Kevade plaanib Kõljalga rajada külaplatsi

Eile kinnitas Pihtla vallavolikogu Kõljala kandi külade arengukava, mille pani kokku kohalik kultuuriselts Kevade.

Seltsi juhatuse esimehe Silje Vaigu sõnul oli paikkonna arengukava vaja ennekõike selleks, et saada rahastust erinevatest europrojektidest. Arengukava, mille tegemist alustati juba 2005. aastal, hõlmab Kõljala, Liiva, Reeküla, Eiste ja Masa küla.

Praegu on kultuuriseltsil Kevade plaanis rajada Kõljala mõisahoone juures asuva endise õunaaia kohale külaplats koos palli-, lõkke- ja tantsuplatsi, grillinurga, lipuvarda, külakiige ning väikese lavaga.

“Kui vallal õnnestub külakeskusena välja ehitada ka kõrvalolev vana lasteaiahoone, on koos külaplatsiga olemas ilus kokkusaamise paik kõikidele kohalikele,” märkis Vaik, kelle sõnul tahetakse vanast põllutöökooliaegsest õunaaiast säilitada ka mõned õunapuud, et säiliksid vanad eestiaegsed õunasordid.

Vallavanem Tõnu Hütt ütles, et tulevase külaplatsi suuruseks on 1,4 hektarit ning kui Pihtla vallal õnnestub KOIT-kavast saada raha endise lasteaiahoone renoveerimiseks, on plaanis lisaks külaseltsiruumidele sinna kolida ka lasteaed, raamatukogu ja perearstikeskus, mis praegu asuvad kõik korrusmaja korterites.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)