Virtsus hakkavad praamile sõitu reguleerima valgusfoorid

Virtsus hakkavad praamile sõitu reguleerima valgusfoorid

 

Virtsus on lõppemas teetööd ning sadamasse sissesõit on saanud sootuks uue ilme. Üles on pandud kuus valgusfoori, valmis on kõnnitee ja asfaltkatte saanud uued sõidurajad.

Pärnu teedevalitsuse Lääne osakonna juhataja Urmas Robami sõnul ei ole töövõtja SMR Teed OÜ küll veel objekti üle andnud, kuid praeguseks võib öelda, et teha on jäänud vaid nipet-näpet ning seoses ilmastikuoludega lükati kevadesse ka teede markeerimine.

“Praeguste ilmastikutingimustega ei olnud ükski firma nõus markeerimistöödele garantiid andma,” kommenteeris Robam, kelle sõnul pannakse ka valgusfoorid tööle pärast kevadiste viimaste tööde lõpetamist.

Lisaks valgusfooridele hakkavad liiklust Virtsus reguleerima ka nn lamavad politseinikud, mis ehitati ülekäiguradade kohale. Siiski arvas Robam, et suurte tormide ja Saaremaa suurürituste ajal tuleb sadamas edaspidigi kasutada liikluse reguleerijaid.

Ka Hanila vallavanem Arno Peksar loodab, et uus tee aitab kaasa liikluskorralduse paranemisele Virtsus. “Tippaegadel, reedel ja pühapäeval, on siin ikka paras hullumaja,” nentis Peksar.

Kokku tehti Virtsus teetöid ligi 2,5 kilomeetri pikkusel asulalõigul ning tööde kogumaksumuseks kujunes pea 30 miljonit krooni. Projekti kuulusid veel lisaks eelnimetatule Virtsu sadamahoone kanalisatsiooni ehitus ning valgustuse väljaehitamine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)