SWE-7 kaotas TTÜ SK KK-le kuue punktiga (1)

Laupäeval spordihoones toimunud korvpallilahingu SWE-7 ja TTÜ SK KK vahel kaotasid saarlased 76 : 82. Treener Marko Oolu sõnul said peamiseks komistuskiviks vabavisked.

“Mängisime küll teravalt – saime 37 vabaviset, kuid realiseerisime neist vaid 16,” sõnas Ool ning lisas, et mängu lõppseisu mõjutasid tugevalt ka kaitsemängu puudused esimesel poolajal.

“Teisel veerandil lasime vastastel endale järjest neli kolmepunkti viset visata – sealt see vahe sisse jäigi,” ütles treener.

Mängu algus kujunes edukaks TTÜ jaoks, kes kohe juhtpositsiooni võttis. Saarlastel neid kinni püüda ei õnnestunud, ning esimene veerandaeg lõpetati seisul 14 : 20 külaliste kasuks.

Teist veerandaega alustas aktiivsemalt SWE-7, kelle visatud kahele punktile vastasid külalised kohe kaheksa punktiga. Hoolimata sellest, et saarlased ennast kaks minutit enne mängu esimese poole lõppu kokku võtsid ja TTÜ-le 8 : 1 spurdiga järele tulema hakkasid, lõpetasid mandrimehed poolaja 9-punktilise eduga.

Teist poolaega alustasid taas korviga saarlased, kuid igale võõrustajate visatud korvile tuli TTÜ poolt vastus. Kolmas veerand lõpetati seisuga 52 : 63 külaliste kasuks. Neljas veerand vahemaad oluliselt ei vähendanud. Põnevaks kujunes mängu lõpp: poolteist minutit enne lõppu oli meeskondade vahel viis punkti, poole minutiga suutis TTÜ vahe kahekordistada, minnes juhtima 10 punktiga. SWE-7 mängija Urmas Oja poolt 7 sekundit enne mänguaja lõppu visatud tabav kolmene mängu ei päästnud ning lõppskooriks kirjutati 76 : 82.
“Mängupilt oli üldjoontes korralik,” sõnas saarlaste treener Marko Ool, kuid lisas, et kaitsemängu probleemidele pole veel lahendust leitud. Ka vastane oli treeneri sõnul kõvast puust. “Selles mängus oli vastasmeeskonnas kuus mängijat, kes mängivad tegelikult meistriliiga põhikoosseisus,” lausus Ool.