Hakjalas põlenud maja omanik leiti surnuna kaevust (6)

Hakjalas põlenud maja omanik leiti surnuna kaevust

 

6. märtsil kell 23.51 sai päästekeskus teate tulekahjust Kaarma vallas Hakjala külas. Päästjate kohale jõudes põles elumaja, mille kustutamise käigus leiti leekides hoone kõrvalt kaevust majaomanik Arvo surnukeha.

Lääne ringkonna prokuratuuri pressinõunik Külli Kivioja ütles Oma Saarele, et majaomaniku hukkumise põhjuste väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlus. Menetlus alustati karistusseadustiku paragrahvi 404 alusel, mis käsitleb süütamise läbi põhjustatud ohtu inimese elule või tervisele.

Lääne-Eesti päästekeskuse Saaremaa päästeosakonna juht Margus Lindmäe Oma Saarele tulekahju põhjusi kommenteerida ei osanud. “Tean vaid niipalju, et neljapäeva õhtul saime väljakutse Hakjala külasse, kus oli leekides elumaja katus,” rääkis Lindmäe ning lisas, et tuli saadi kontrolli alla 40 minutit pärast väljakutset, kell 00.34. Lõplikult kustutada suudeti tuli kell 3.12.

Lindmäe sõnul tegid leegid hoonele korralikku kahju. “Maja karp on alles, katust enam pole,” ütles Lindmäe.

Põleva maja peremehe otsingud päästeosakonna juhi sõnul algul tulemust ei andnud. “Lõpuks leiti peremees kaevust – selleni viis lahtine kaevuluuk, mis juhtunule vihjas,” sõnas Lindmäe.

Naabertalus elava Ants Kurise sõnul elas hukkunud Arvo üksi ja armastas viina võtta. “Viimasel ajal sagenesid juhud, kus ta hakkas luulusid kuulma ja nägema,” rääkis Kuris, lisades, et mees külaelanikega eriti ei suhelnud.
Naaber ei mõista, kuidas mees üldse kaevuni jõudis. “Ta oli invaliid, ei liikunud ilma kepita,” lausus Kuris ning selgitas: “Arvo leiti kaevust, mis asub majast paarkümmend meetrit eemal – Arvo kepp oli aga toas.”

Veel on naabri sõnul imelik asjaolu see, et hukkunu leiti kaevust püstasendis, jalad kaevu põhjas. “Ei ole mingit võimalust, et ta oleks saanud sellest äärest lihtsalt üle astuda,” sõnas Kuris, viidates paarikümne sentimeetri kõrgustele kaevuraketele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 119 korda, sh täna 1)