Amatöörid laval ehk nalja nabani ehk Saaremaa karaokeklubi (7)

Amatöörid laval ehk nalja nabani ehk Saaremaa karaokeklubi

 

“Tean, et kuuel inimesel tuli viis aastat tagasi idee, et teeks sellise laheda klubi,” rääkis Saaremaa karaokeklubi kolmas president Marika Kirs Eesti seni ainsa ametliku karaokeklubi sünniloost. Niisiis võib 2003. aasta 31. jaanuarit pidada klubi sünnipäevaks.

Tänaseks on klubisse koondunud 17 liiget ning klubi fänne on 5–6 ringis. Õhtujuhi Arbo Metsa sõnul on klubil olemas oma põhikiri, mille järgi ei saa alla 18-aastaseid klubisse võtta, sest koosviibimised võivad minna päris hommikutundideni välja. Vanim liige on 47-aastane Saima Kirs ja klubi sõber Endel Kumm on üle 50.

“Karaokelaulmine saab alguse sellest, et natuke passitakse saalinurgas, vaadatakse, mis toimub ja siis, kui on mõned õlled sees, siis tahaks nagu ise ka proovida,” rääkis Arbo Mets sellest, kuidas inimesed tavaliselt hakkavad karaoket laulma ja lahti enam sest ei saa.

“Karaoke on selline patoloogiline haigus, sellest ei saa enam lahti, kui sa oled korra proovinud.” Tundub kui “halb harjumus”? Marika Kirs ja klubi asepresident Kerly Kaljulaid alias Kiizume kinnitavad mõtet justkui ühest suust. Mõlemad olid ka raseduse ajal käinud karaoket laulmas, Marika Kirs koguni õhtul enne pisipoja sündi.

Saaremaa karaokeklubi ei tegele mitte ainult laulmisega. “Käime ka muidu koos, sporti tegemas näiteks. Kiizume on meil nagu huvijuht, oleme käinud mitu korda ratsutamas, ujumas, orienteerumas – neid tegevusi on väga palju. Me oleme nagu suur perekond,” kinnitas Marika Kirs. Koos peetakse sünnipäevi, võetakse vastu uut aastat ja jõule.

Koos käidi koguni saates “Haara mikker”, kus Kerly esindas klubi. Kui veel rääkida ühistest üritustest, siis karaoketajatel on maikuus kavas vastu võtta Soome 100-liikmeline karaokeklubi, kellega vahetatakse kogemusi, juulis tehakse sportlik väljasõit Vahase saarele ja augustikuus minnakse üle-eestilisele karaokekokkutulekule Elistverre.

“Karaoke on neile, kes ei ole professionaalid, aga tahaksid samuti laval laulda,” ütles Marika Kirs. Aga sama oluline on huumorimeel ja üksteise toetamine. Klubi esimene president Toomas Põldma on öelnud: “Amatöörid laval ehk nalja nabani.” Marika Kirs on aga veendunud, et iga inimene oskab laulda, ainult proovimise ja katsetamise küsimus.

Nii Kiizume kui muusikuna varem leiba teeninud Arbo Mets olid ühel meelel, et möödalaulmisi on ikka ette tulnud kõvasti ja rohkem kui vaja. Samas pidavat inimene oma vigadest õppima. Karaokelaulja eesmärk ongi arendada oma lauluoskust ja repertuaari. Ikka kvaliteet käsikäes kvantiteediga.

Klubist on saanud tuule tiibadesse Iivo Miil ja Annika Väälma.
Saaremaa karaokeklubil on oma koduleht aadressil http://www.saaremaakaraokeklubi.ee/ . Kel huvi ja tahtmist ennast nii karaoket lauldes proovile panna kui koos omasuguste “hulludega” käia, siis just neile klubi ongi mõeldud. Tavaliselt saab karaoket laulda laupäeviti Everestis. Mitte küll igal nädalal, aga kel huvi, see leiab üles ka vastava info.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 366 korda, sh täna 1)