Saaremaa Kunstistuudio kolmest näitusest

Saaremaa Kunstistuudio kolmest näitusest

 

Helen Kauksi värvide kütkes. Tunnustatud vaibakunstnik Helen Kauksi eksponeerib Saaremaa Kunstistuudios rahvuslike motiividega puhtatoonilisi ja väga viimistletud vaipu.

Helen Kauksi vaibad on hingega kootud. Kuna ühe vaiba valmimine võib võtta mitu aastat, siis loetakse vaibakunsti kõige eksklusiivsemaks ja hinnalisemaks kunstiliigiks üldse, vahendas kunstistuudio juhataja Anne Tootmaa.

Üks vaipadest kannab selgelt Muhu saarelt pärit motiive. Helen Kauksi on aga öelnud, et ta ei taha teha Muhu vaipu järgi, vaid on väärtustanud mustreid selle mõttega, et tikitud lõngad ei kesta nii kaua kui vaipadesse kootu. Gobelään on ajatu ja sellisena kestab ta võib-olla tuhandeid aastaid, kui ta on hästi hoitud, rääkis Anne Tootmaa. Helen Kauksi on kunstnik, kes koob vaipadesse ka oma nime, niisiis võib öelda, et ka vaibakunstniku enda nimi säilib heade tingimuste korral tuhandeid aastaid.

Maarja Jõevee klaasist ehted. Maarja Jõevee kaunis klaasehete väljapanek Saaremaa Kunstistuudios on kahanenud nüüdseks üsna väikeseks. Pea nädal tagasi avas iseõppinud klaasikunstnik oma päris esimese ehtenäituse Saaremaal.

Maarja Jõevee käib enda sõnul käsitööõpetaja ametis puhkamas, raha teenib ta aga klaasi müümisega. Alustas ta 6–7 aastat tagasi klaasimaalidega, sealt edasi valmistas linnukesi ja kalakesi, taldrikuid ja küünlajalgu. Viimastega tegeleb ta siiani, peamiseks kireks on aga siiski viimased poolteist aastat olnud ehted. “Naistele ju meeldivad pudinad,” selgitas Jõevee ja rääkis, et tegelikult oleks ta huvitatud ka teist liiki ehete valmistamisest.

Merike Christensen ja tema pastelsed portselanmaalid. Näitus tuli Merike Christenseni jaoks natuke ootamatult. Ta sõitis Saaremaale Anne Tootmaa kutsel, et viia läbi portselanmaali kursused. Kunstnikul oli aga kaasas nii palju näidiseid, et neist sai kokku näituse, muuseas oma esimese Saaremaal.

Merike Christensen on hariduselt keraamik ja maalib enda sõnul kõike, mida annab põletada ja ahju pista. Christensen on 18 aastat iseseisvalt majandav kunstnik ning viimastel aastatel tegelenud rohkem portselanmaaliga.

Anne Tootmaa ütles näituse avamisel, et portselanväljapanekut sellisel moel ei ole varem kunstistuudios olnud. On olnud küll üksikud asju, aga sellises mahus mitte. Kõik esemed on ostetavad ja jäävad näitusele vähemalt kolmeks nädalaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 217 korda, sh täna 1)