Päikeseranna ehituskeeluvöönd on keskkonnaministeeriumi segadusse ajanud

Keskkonnaministrilt seoses Mändjala külas puhkeküla rajamisega ehituskeeluvööndi vähendamiseks nõusolekut taotlev Kaarma vallavalitsus pole nelja kuu jooksul saanud ministeeriumilt mitte mingisugust tagasisidet.

Kaarma vallavalitsus taotleb oktoobri algusest saadik keskkonnaministrilt luba vähenda Mändjala külas Päikeseranna kinnistul ehituskeeluvööndit, kuhu arendaja soovib rajada ca 400 majutuskohaga puhke- ja tervisekeskust.

15. novembril 2007 sai Kaar-ma vald keskkonnaministeeriumilt selgitava sisuga kirja, kus lubati pärast informatsiooni kogumist ja asjaolude selgitamist edastada vastus kuu aja jooksul. Tänaseks on nimetatud tähtajast möödas neli kuud, kuid vastust laekunud ei ole.

Oma Saarele teadaolevalt koostas keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna spetsialist Katrin Teder Kaarma vallale ehituskeeluvööndi vähendamise osas eitava vastuse, kuid keskkonnaministeeriumi juhtkond spetsialisti koostatud kirja ei allkirjastanud.

Umbes kuu aega tagasi keskkonnaministeeriumist lahkunud Katrin Teder ütles Oma Saarele, et tema koostatud vastus Kaarma vallale oli eitav. “Mina valmistasin vastuse ette ja see oli eitav. Mis staadiumis ta praegusel hetkel on või kus seal on tõrked, seda ma ei oska küll öelda,” rääkis Teder.

Praegu riiklikus looduskaitsekeskuses maa ja planeeringu peaspetsialistina töötava Tederi sõnul talle otseselt mingit survet ei avaldatud. “Otsest survestamist või käskimist ei olnud, need asjad käivad kuidagi delikaatsemalt,” rääkis keskkonnaministeeriumi endine töötaja.

“Ma ei saa öelda, et minu koostatud vastus ei rahuldanud, seda ei ole mulle öeldud,” lausus Teder. “See menetlus lihtsalt on veninud ja ma ei oska öelda, mis põhjusel: kas minu vastus ei rahulda või on sel mingisugused muud põhjused.”

Küsimusele, miks keskkonnaministeeriumi juhtkond tema koostatud vastust Kaarma vallale ei allkirjastanud, vastas Katrin Teder: “Ega väga selget dialoogi selles osas ei tekkinud.”

Keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna juhataja kt Andres Kruus ütles Oma Saarele, et praegused viivitused otsuste langetamisel on seotud riigikontrolli hiljutise auditiga, milles on esitatud mitmeid soovitusi senise menetluspraktika muutmiseks. “See mõjutab ehituskeeluvööndi juhtumite menetluse kiirust,” lausus Kruus.

Kuna Kaarma vald kavandab 400-majutuskohalise puhkeküla rajamist, siis on Kruusi sõnul vaieldamatult tegemist suuremahulise arendusprojektiga. “Selleks et kõiki keskkonnaaspekte oleks põhjalikult kaalutud, oleme kõnealust juhtumit möödunud nädalatel keskkonnaministeeriumis arutanud,” rääkis Kruus. “Kindlasti avaldab keskkonnaministeerium koos kohaliku keskkonnateenistusega üsna pea ka omapoolse põhjendatud seisukoha, kas ehituskeeldu on võimalik vähendada või mitte.”

Kaarma vallavalitsuse ehituse peaspetsialist Peeter Arikas ütles Oma Saarele, et ministeeriumi-poolne viivitamine hetkel puhkeküla arendamise protsessi ei pidurda, kuna ka arendaja on hoo maha võtnud.

Kümne hektari suuruse Päikeseranna kinnistu omanik on Tallinnas registreeritud soomlaste-eestlaste ühisfirma Sailors Charter OÜ, puhkeküla arendamisega tegeleb Päikeseranna OÜ. Krundile on planeeritud rajada üks viiekorruseline põhihoone ja kuni 15 puhkemaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 81 korda, sh täna 1)