Saaremaa ajaloo esimene ajakiri sai tõsiasjaks (4)

Saaremaa ajaloo esimene ajakiri sai tõsiasjaks

 

Ajakirja Oma Kodu esimese numbri ilmumise päev kirjutatakse Saaremaa ajakirjanduse ajalukku kui päev, mil ilmus meie maakonna esimene ajakiri. Esimesest ajalehest esimese ajakirjani kulus aega 223 aastat.

“Oma Kodu tahab olla heatahtlikult uudishimulik,” sõnas vastse väljaande peatoimetaja Tõnis Kipper Johani Spa hotellis toimunud ajakirjaristsetel, märkides, et koduga seonduvat ajakirja on hea teha, kuna kodu on olemas meil kõigil. Kodu mõiste lähedust inimesele toonitas oma tervituses ka ajakirja “ema”, ajalehe Oma Saar peatoimetaja Tiina Luks.

Oma Saare kinnisvaralisast välja kasvanud kord kuus ilmuv ajakiri keskendub peamiselt kodu ja aiaga seonduvatele teemadele. Muuhulgas heidetakse igas numbris pilk mõne tuntud saarlase koju.

“Loodan, et ka teised lasevad Oma Kodu endale külla, magamistuppa ja vannituppa,” lausus esimese numbri kaaneperekonna nimel Kihelkonna vallavanem ja endine Saare maavanem Jüri Saar.

Peatoimetaja Tõnis Kipperi kinnitusel on ajakirja ilmumine paljude inimeste ideede, unistuste teostumine ja töö. Kipperi sõnul ei ole ajakiri kohe kindlasti esimesest numbrist täiesti valmis. “Küllap tuleb veel mitmeid kokkutraageldamisi,” ütles väljaande peatoimetaja. Tema sõnul on oluline, et uus ajakiri suudaks inimeste uudishimu rahuldada, olles samas heatahtlik ja tähelepanelik ning vormilt ilus. “Kirjutada võib kõigest, oleneb, kuidas kirjutada,” avaldas Kipper lootust, et inimesed ei kohku tagasi ajakirjas oma kodu ja tegemisi tutvustamast.

Peatoimetajaga sama meelt oli ka ajakirja omanik Vjatšeslav Leedo, kes ise küll julgeks lasta värsket ajakirja oma kodu ja tegemisi jäädvustama. Leedo sõnul peaks ajakiri oma heatahtlikkusega olema vastukaaluks ajalehele, mis paratamatult peab olema teravam ning nii mõnigi kord elu pahupoole välja tooma.

“Uudishimu on see, mis edasi viib,” kinnitas Leedo, kelle arvates on saarlasel piisavalt seda omadust, et ajakirjas käsitletavate teemade vastu huvi tunda. “Kui tegijad suudavad inimeste uudishimu rahuldada, siis võetakse ajakiri ka omaks. Kui ei suuda, siis..,” jättis uue ajakirja omanik otsad lahtiseks.

Ta lubas kokkutulnutele ka, et viimaseks uueks projektiks ajakiri kindlasti ei jää. “Mul on see hea omadus, et mulle meeldib asju käima tõmmata ja ideid realiseerida,” ütles Vjatšeslav Leedo.

Ajakiri Oma Kodu

Väljaandja TÜ Oma Saar

Peatoimetaja Tõnis Kipper

Maht 35 lehekülge

Ilmub kord kuus

Tiraaž 2800

Oma Saare tellijatele tasuta

Hind üksiknumbrina 15 krooni

Esimeses numbris:

Perekond Saare kodu

Ülo Roosi dendropark

Kaminatest

Kuressaare parima sisekujundusega korter

Johani hotelli tuba

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)