Koolimood ehk piiramatu mõttelend

Koolimood ehk piiramatu mõttelend

 

Ideid on igal pool, tuleb vaid kinni püüda. Mõne jaoks lihtne, mõne jaoks keeruline. Samas öeldakse, et pangetäie ideede eest võib maksta viis senti, sest just niipalju on nad väärt ilma tegude ja rakendusteta. Kui aga idee on kinni püütud ning sellele kätega kombatav baas rajatud, on see kindlasti väärt enamat kui viit senti.

Niisamuti on kindel, et juba kuuendat aastat 5. aprillil Kuressaare spordihoones toimuva koolinoorte kunsti- ja moeloome konkursi idee on elujõuline ja muutunud igakevadiseks oodatud sündmuseks.

“Minu idee oli taaskasutus,” rääkis Koolimoe ehk
School Fashion Show projektijuht ja idee algataja Heli
Jalakas sellest, et aasta-aastalt on koolimood muutunud mõneti glamuursemaks ja järjest enam kasutatakse kallemaid materjale ning lisas, et lõppude lõpuks on see igaühe oma valik, kuidas moeloomele läheneda.

Samas on idee alati esmatähtis olnud, just see, kuidas lihtsast ja odavast asjast on võimalik midagi suurepärast teha. “Olen näinud väga häid kollektsioone, mis on teostatud väga väheste võimalustega,” sõnas ta.

“Ma olen tahtnud tõestada, et ka Saaremaal on võimalik midagi sellist korraldada, mis toimub iga päev Tallinnas,” rääkis Heli Jalakas Koolimoest kui mitte ainult moekonkursist, mis iseenesest on juba uhke ja pretensioonikas ettevõtmine.

Loodetavasti esinevad üritusel sel aastal koolinoorte vokaalansamblite konkursil grand prix’iga pärjatud JEPPS ja sisuliselt profiliigasse tõusnud tantsuklubi Semiir. Kavas on kolme kaameraga kogu üritus üles võtta ja tehnika abil filmitu samaaegselt lavaseinale projekteerida.

“Tallinnast tuuakse kohale sellised valguskahurid, mida varem pole ühelgi Saaremaa üritusel kasutatud,” sõnas Heli Jalakas. Oma sõna tehnilise poole pealt on kindlasti ka öelda Jaagup Jalakal, kes on Plektrum Festivali projekti- ja kunstiline juht. Jaagup kannustab ema järjest uuemate ja uudsemate lahenduste poole. Mis seal salata, latt on kõrgele tõstetud.

Külastama oodatakse pea tuhandet vaatajat, sealhulgas umbes 300 konkursil osalejat. Selleaastased teemad on sisuliselt vabad, mis on mõeldud pigem teejuhiste kui millegi kohustuslikuna – “Suurlinna tuled” ja “Piiramata mõttelend”. Seega on oodata huvitavaid ja ootamatuid rõivamoe lahendusi. Miks mitte kasutada ära kas või lambavilla või vanavanaemast jäänud rõivatükke. Valik on sinu.

Grand prix’ on valmistanud keraamik Maila Juns-Veldre. Aga lisaks sellele pakub Monton võitjale üht päeva disainistuudios. Lisaks suurele auhinnale jagatakse välja nii Väikesed kui Suured Niidirullid. Kuldsest takuseni. Aga nendega auhinnavalik ei piirdu. Mis auhindadeks täpselt on, jäägu osalejatele ja kaasaelajatele avastada. Head moekevadet!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)