Muhu vallavolikogu valis enda juhiks Kadri Tüüri (3)

Ühe enam poolthäälega valis Muhu vallavolikogu neljapäeval enda esimeheks Kadri Tüüri, kes oli alates augustist olnud vanemapuhkusel.

Seitsme poolt-, viie vastu- ja ühe erapooletu häälega lõppenud valimistel Tüüril vastaskandidaati ei olnud. Pool aastat volikogu juhtinud Tiina Saar seati küll kandidaadiks, kuid Saar taandas end kohe.

Kadri Tüüri sõnul oleks Saar saanud volikogu liikmete toetuse, sealhulgas ka tema oma, kuna Tiina Saar on näidanud ennast võimeka volikogu esimehena. “Kõik oleksid sellega nõus olnud, välja arvatud tema ise,” kommenteeris Tüür neljapäeval Muhus toimunut.

Tüüri sõnul nõustus tema uuesti kandideerima, kuna keegi teine valmisolekut selleks ei avaldanud. Tüür on varasemalt Oma Saarele öelnud, et Saarega olevat olnud kokkulepe volikogu esimehe kohal püsimiseks seni, kuni vallaeelarve on vastu võetud.

Kadri Tüüri lahkumine volikogu esimehe kohalt eelmisel aastal jõudis välja õiguskantslerini. Volikogu soovis toona saada õiguskantsleri hinnangut olukorrale, kus vallavolikogu esimehel puudub kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse (KOKS) kohaselt võimalus oma volitusi vanemapuhkuse tõttu tähtajaliselt peatada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)