SWE-7 säilitas esiliiga koha (1)

SWE-7 säilitas esiliiga koha

Kuressaare SWE-7 võis alustada võidutantsu, kui Eesti korvpalli meistrivõistluste I liigas alistati pühapäeval kodusaalis peetud närvilises mängus 64 : 54 Elioni võistkond ning tagati sellega endale koht esiliigas ka järgmisel hooajal.

Esimese veerandaja kümne punktiga kaotanud SWE-7 suutis kolmel järgneval veerand-ajal aeglaselt, kuid kindlalt vastasele kannule astuda. “Närviline mäng oli. Vastased ajasid kohe tempo üles,” ütles treener Marko Ool. “Teisel poolajal suutsime alles oma mängu leida,” märkis Ool. Lõplikult otsustas asja vastaste keskmängijate vigadega väljalangemine, mis andis saarlastele eelise lauavõitluses.

Terve mängu tagaajaja rollis

SWE-7, kes vajas esiliigasse püsima jäämiseks kindlat võitu, jäi aga mängu alguses kohe tagaajaja rolli. Esimeseks vee-randajaks oldi juba 10-punktilises kaotusseisus. Oolu sõnul ei saanud võõrustajad hakkama eeskätt lauas ning vastased samas nõelasid teravalt kolmepunktivisetega. Teisel veerandajal suudeti Elionile läheneda isegi neljapunktilisse kaugusesse, kuid poolaja lõpuvileks oli kaotusseis suurenenud seitsme punktini.

Treeneri kinnitusel hakkas mäng paranema kohe teise poolaja alguses. “Saime laua paremaks ja suutsime ka ise rohkem korvi alla murda.”
Kui kolmandast veerand-ajast mängitud veidi üle poole, näitas tabloo esimest korda saarlaste eduseisu 38 : 37. Poolaja lõpuks suudeti siiski viiepunktilisse kaotusseisu taanduda.

Viimase veerandaja algus ei tõotanud saarlastele midagi head. Vahe ei tahtnud kuidagi väheneda. Siiski tõid Indrek Õunpuu ja Mario Paiste tabamata jäänud korvid vastased vaid ühe punkti kaugusele. Kui mängida oli jäänud veel kolm ja pool minutit, kukkus viie veaga pingile esimene vastaste mängija. Siis läkski SWE-7 oma teed. Kaks ja pool minutit enne lõppu mindi ühe punktiga juhtima 53 : 52. Elionil pidi vigadega pingile istuma juba teine mängija ning võõrustajatele neist vastast enam ei olnud.
“Neil kukkusid pikad vigadega välja ning nad ei saanud enam lauda kätte,” kommenteeris treener mängu lõppu, mis toimus peaasjalikult vastaste korvi all.

Saarlastele hulgi vigu teinud külaliste lahkust tagasi ei lükatud ning mängu lõpuminutitel tabatud vabavisetega suurendas SWE-7 vahe kümnepunktiliseks. Lõpptulemuseks märgiti 64 : 54 SWE-7 kasuks. Ool märkis, et tegelikult tõusis SWE-7 vaikselt viimased kolm veerandaega, kui lauavõitlus paranes. “Kolm viimast veerandaega me võitsime ja vastased said ainult 33 punkti,” selgitas Ool.

Treeneri kinnitusel on selle võiduga koht esiliigas tagatud ka järgmiseks hooajaks ning tulevik kindlam. Hooaja kahel viimasel mängul on tähtsus vaid turniiritabeli koha suhtes.