Vallimemm sai kümneaastaseks

Vallimemm sai kümneaastaseks

 

Suurel reedel tähistas Orissaare valla seltsing Vallimemm Kavandi seltsimajas korraga kolme sünnipäeva: seltsi kümnendat, seltsi liikme Aino Kipperi 72. ja Kavandi seltsimaja kohviku peremehe Marko Paalingu 39. sünnipäeva.

Memmesid olid õnnitlema tulnud nii Orissaare vallavanem Raimu Aardam, valla sotsiaaltöötaja Tiiu Mägi kui ka Kavandi Kandi Seltsi juhatuse liikmed Aarne Põlluäär, Kariina Tambu ja Raili Sema. “Vallimemmed on kui ema Teresad, alati valmis appi tulema kui vaja. Ja neile saab alati loota,” tõdes päevajuht Aarne Põlluäär oma tervituskõnes.

Iga vallimemm sai vallalt kingituseks kollase T-särgi seltsimemmede pildiga, seltsi liikmelt Maia Vinkelilt fooliumpaberisse keeratud muna, millest koorus välja kaunis kaelarätt, ja Kavandi Kandi Seltsilt fotoalbumi Kavandi seltsimaja pildiga. Valla sotsiaaltöötaja pidas memmesid meeles karbitäie linaseemnetega, rõhutades tervislikke eluviise. Ning ega külalisigi unustatud – nemad said vallimemmede logoga pastakad. Mälestati ka manalateele läinud seltsi liiget Agnes Aljast.

Seltsi kujunemisloost rääkis seltsi juhendaja Marta Riik: “Kümme aastat tagasi suurel reedel otsustas punt ettevõtlikke naisi minna Pahilasse Rautsi kivi juurde piknikule. Seal võeti jalgrattad ja sõideti avastama koduümbrust, kohti, kus pole varem käidud. Siis aga tahtsime minna kaugemale. Hakkasime kirjutama projekte, ja nüüdseks oleme käinud Lõuna-Eestis, Hiiumaal, Abrukal, Kooljamägedes, Otepääl, Viidumäel ja möödunud aastal Ventspilsis.”

Kui algul tuldi lihtsalt üksteise seltskonda nautima, siis 2002. aastal otsustati kooskäimine ka ametlikuks teha. Vallimemme nimeloost pajatas Marta, et idee pärineb tema tütrelt, Kavandi Kandi Seltsi juhatajalt Krista Riigilt ning sai kokku pandud seltsinaiste esitähtedest: V – Valli Püüa, A – Agnes Aljas, hiljem liitunud Aino Kipper, L – Linda Prooses, L – Liia Hopp, I – Irja Saar, M – Maia Vinkel, E – Elna Rand, M – Marta Riik, M – Martsella Annusver.

“Me oleme nii ühte kasvanud, et ei oska ilma üksteiseta,” märkis Riik.
Külalistele pakuti memmede valmistatud lõunasööki ja maitsvat sünnipäevatorti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 161 korda, sh täna 1)