Sander Suurhans viskas uue maakonna rekordi (2)

Sander Suurhans viskas uue maakonna rekordi

KJK Saare odaviskaja Sander Suurhans parandas juba tema nimel olevat maakonna odaviskerekordit pea meetri võrra. Uuteks numbriteks kirjutati 63.63.

Laupäeval Kohilas toimunud Eesti pikkade heidete talvistel karikavõistlustel tõi uus maakonna rekord Suurhansule teise koha. Võistluse võitis vaid pool meetrit parema tulemusega eksmaailmameister Andrus Värnik.
Suurhansu enda sõnul oli tal plaan kontrollida võistlustel hetkeseisu ning erilist tulemust ei lootnudki, seda enam, et paar päeva enne võistlust oli mees alles tõbine olnud.

Viiendal katsel 63.63 visanud Suurhansu kinnitusel ei olnud see kindlasti mitte maksimum, milleks ta hetkel võimeline on. “Hoojooks oli alles lonkiv,” sõnas Suurhans, kelle peaeesmärk on pääseda suvel toimuvatele juunioride maailmameistrivõistlustele, mille normiks on vaja visata 66.50. “Oleme hullu vaeva näinud talvel ja oleksin pettunud, kui normi täis ei viska,” ütles Suurhans, nentides, et arvatavasti on vaja visata isegi paar meetrit rohkem, kuna normitäitjaid võib tulla palju, aga võistlustele pääseb Eestist vaid kolm.

Suurhans ise usub, et kui tal poleks olnud probleeme tervisega, võinuks norm soodsa tuule korral täis tulla juba eile.

Häid tulemusi näitasid ka teised KJK Saare sportlased. Poiste A-klassis võitis odaviske Jako Lindrop, kes 600-grammist oda suutis visata 53.58. Talle järgnes Villu Vahter 51.01-ga. Naisjuunioride vasaraheites sai Kadri Paat tulemusega 37.62 teise koha.