FC Kuressaare sõitis Levadia duublist üle 6 : 1

Pühapäeval sai Kuressaare kunstmuruväljakul näha selle hooaja parimat saaremaist jalgpalli. FC Kuressaare meeskond purustas esiliiga kuuendas voorus FC Levadia II meeskonna koguni 6 : 1. Hooaja parimaks mänguks nimetas toimunut ka võitjate treener.

“See oli hooaja parim mäng,” sõnas Kuressaare meeskonna treener Jan Važinski pärast viieväravalist võitu liiga ühe soosiku üle. Võiduga püsib FC Kuressaare edasi ka liigatabeli kõrgeimal real.

Mäng sai tuurid sisse juba avaminutitest saadik. Esimese väravani jõudsid võõrustajad juba kolmandal minutil, kui Sander Viira palli peaga väravasse suunas. Treener Jan Važinski sõnul oli kiire avavärav kindlasti üks hea mängu põhjusi.

Esimesel poolajal lisas kaks väravat Kuressaare kontosse ka Dmitri Skiperski, kes mõlemal korral suutis oma võimalused väravaks vormistada. Kogu kohtumise esimene poolaeg kulges saarlaste kontrolli all.

Teise poolaja algus kuulus aga siiski külalistele. Levadia mängija Maksim Podholjuzin suutis viis minutit pärast poolaja avavilet ühe värava tagasi lüüa ning külalised tekitasid mitmeid ohtlikke olukordi.

Pall aga maandus järgmiseks juba nende enda väravasse, kui Margus Rajaveri karistuslöögist Levadia värava ette saadetud palli suutis oma väravasse lüüa Dmitri Larin. Väravate sadu ei olnud sellega veel lõppenud.

Ühe värava lisas veel Sander Viira, ning teisel üleminutil realiseeris Kuressaare kasuks määratud penalti võistkonna kapten Märt Kluge.
Võistkonna treeneril Jan Važinskil jagus meeskonna aadressil kiidusõnu, kuid ta tõdes, et nüüd peab töötama selle kallal, et ei hakkaks valitsema liigne enesekindlus, mis võib tulevikus kätte maksta.

Mängijatest tõstis treener esile sel aastal head arengut näidanud Sander Viirat. Važinški sõnul teeb Viira väljakul palju musta tööd ja võitleb palli pärast, ning tal on hea meel, et mees nüüd ka väravate osas jala valgeks sai.

FC KURESSAARE – FC LEVADIA II 6 : 1 (3 : 0)
Väravad: 3., 68. Viira, 36., 41. Skiperski, 60. o.v Larin, 90.+2. pen Kluge – 50. Podholjuzin.

FC Kuressaare: 1-Roland Kütt, 22-Taavi Azarov, 3-Jaanis Kriska, 5-Märt Kluge, 9-Martti Pukk (64. 23-Reijo Alt), 6-Pelle Pohlak, 13-Aivo Laul, 17-Lauri Mihkelson, 25-Sander Viira (81. 24-Kristo Salumaa), 2-Dmitri Skiperski (69. 18-Rene Aljas), 27-Margus Rajaver (69. 11-Andrus Koplimäe).

Varus: 11-Andrus Koplimäe, 23-Reijo Alt, 18-Rene Aljas, 24-Kristo Salumaa.