SWE-7 kaitses meistritiitlit (2)

SWE-7 kaitses meistritiitlit

Korvpalliklubi SWE-7 tõestas, et on maakonna parim korvpalliklubi, alistades maakonna meistrivõistluste finaalis kahes mängus SK Vesse. Põhiturniiri edukalt võitnud Vessel jätkus püssirohtu vaid esimeseks mänguks, mis kaotati ühe punktiga.

Meistritiitli saatus otsustati ära juba esimese mänguga, mille SWE-7 suutis viimastel minutitel enda kasuks pöörata ja ühe punktiga võita. Teises mängus oli SWE-7 ülekaal juba mäekõrgune.

Kaks erinevat mängu

Finaali esimese mängu võidu võib SWE-7 kirjutada suuresti Urmas Oja nimele, kes tabas mängus seitse kolmepunktiviset, sealhulgas ka viimase, mis SWE-7-le võidu kindlustas.

Mängu alustas paremini Vesse, võites veerandaja 19 : 15. Teisel veerandajal suutis SWE-7 omakorda mängu poolajaks viigini viia – 44 : 44.

Kuigi Vesse suutis kohati hakata juba edumaad kasvatama, sai SWE-7 uuesti mängu käima ning kolmas veerandaeg läks 67 : 65 võiduga tiitlikaitsjale. Viimane veerandaeg kulges punkt punkti haaval ning Vesse suutis saavutada paaripunktise edumaa.

Urmas Oja seitsmes kolmene viimase minuti alguses viis aga SWE-7 juhtima. Vesse proovis veel viimast rünnakut üles võtta, kuid seda korviga lõpetada ei suudetud.

Teises mängus tegi SWE-7 jõuvahekorra selgeks juba esimestel minutitel ega lasknud Vessel kordagi mängu juhtima minna.

Eelmise mängu võitjad spurtisid kohe esimesel veerandajal ette 25 : 18. Poolajaks oli vahe kasvatatud juba 18 punkti suuruseks. Vesse üritas tugeva pressinguga vastaseid peatada, kuid kolmanda veerand-aja lõppu tähistasid juba numbrid 63 : 34 SWE-7 kasuks.

Viimasel veerandajal hakkas Vesse kaitsemäng vilju kandma, kuid SWE-7 võttis meistritiitli võiduga 83 : 56. Finaalseeriale pani punkti Sander Metsa tabav vise keskjoonelt.

Pronks veel lahtine

Kolmanda koha mängus võitis eelmise aasta pronksiomanik BC KäSa esimeses mängus suurelt 94 : 60 Ametikooli, kuid pühapäevases korduses jäi 82 : 78 peale Ametikool.

Viienda-kuuenda koha mängudes alistas Orissaare kahel korral Pihtla ning seitsmenda-kaheksanda koha seerias Tesman KG.

Pühapäeval toimus ka kolmepunktivisete võistlus, kus eeldatav favoriit Siim Hiie pidi finaalis tunnistama Urmas Oja paremust. Pääsenud eelringist küll 17 punktiga parimana edasi, suutis Hiie finaalis visata vaid 12 punkti Oja 16 vastu. Kolmandaks tuli Madis Arge KäSa-st.

Parimaid selgitati veel. Põhiturniiri parimaks mängijaks tunnistati Mario Paiste, kes samuti oli parim punktiviskaja. Parim vabaviskaja oli Kaarel Koppel KäSa võistkonnast. Kõige rohkem punkte põhiturniiril viskas aga Raigo Sooär, kelle kontosse kogunes 150 punkti.

Teist aastat toimuva II liiga turniiri võitis STK meeskond, alistades finaalis Vesse. Põhiturniiril Vessele 20 punktiga kaotanud STK suutis finaaliks oma ridu täiendada ning umbes 20 aastat suurema keskmise vanusega Vesse tervet mängu noorematega ühes rütmis mängida ei suutnud.

STK võttis liigavõidu tulemusega 72 : 57. Kolmanda koha sai meeskond SO3K.