FC Kuressaare suurendas eduseisu jälitajate ees

Saarlaste jalgpallimeeskond sai järjekordsed kolm punkti, kui kodus võideti Tartu Maag Tammeka duubelmeeskonda 2 : 0. FC Kuressaare jätkab ka Eesti meistrivõistluste esiliiga liidrina, suurendades edu lähima jälitaja ees kuuele punktile.

Esmakordselt kodusel pärismurul mänginud Kuressaare avas skoori 21. minutil, kui kapten Märt Kluge realiseeris kohtuniku määratud penalti.

Maag Tammeka avaldas küll Kuressaarele tugevat survet, kuid saarlased suutsid lüüa veel teisegi värava. Dmitri Skiperski oli täpne 81. minutil.
Kuressaarel oli vaatamata tartlaste survele reaalne võimalus pall ka kolmandat korda vastaste väravasse saata, kui väravavahi eksimust ära kasutanud Maikko Mölder paremal äärel löögile pääses, kuid väga terava nurga alt sooritatud löök tühjana seisnud värava poole ei õnnestunud.

Võistkonna peatreeneri Jan Važinski sõnul oli teisel poolajal raske, kuna jäädi vastaste surve alla.

Treeneri kinnitusel oli oma osa ka sellel, et tegu oli esimese mänguga pärismurul. “Kevadine üleminek murule ja sügisene suundumine kunstmurule annavad alati tunda,” märkis Važinski.

Treeneri kinnitusel on järgmistes voorudes üliolulised mängud, kuna kohtutakse just lähimate konkurentidega. “Nendest mängudest sõltub, kas suudame eduseisu suurendada või läheb see väiksemaks,” rääkis esiliiga liidermeeskonna treener.

Kuressaare läheb järgmistes voorudes kaks korda järjest vastamisi Paide linnameeskonnaga, siis minnakse külla eilsele vastasele ning seejärel võõrustatakse praegust lähimat jälitajat Valga Warriori.

Kuressaare tabeliseisu tegi paremaks ka see, et omavahel kohtunud Paide ja Valga ei suutnud enamat viigist ning teenisid oma kontosse juurde vaid ühe punkti.

FC Kuressaare – Tartu JK Maag Tammeka II 2 : 0

Väravad: 21. pen Märt Kluge, 81. Dmitri Skiperski

FC Kuressaare: Roland Kütt, Taavi Azarov, Jaanis Kriska, Märt Kluge, Pelle Pohlak, Martti Pukk (68. Maikko Mölder), Aivo Laul, Sander Viira, Margus Rajaver (77. Andrus Koplimäe), Dmitri Skiperski, Rene Aljas (40. Reio Alt)