Orissaare kodutütred ja Kärla noored kotkad olid Vessel võidukad

Nädalavahetusel Karujärvel toimunud Saaremaa noorte kotkaste ja kodutütarde võistlusmatka Vesse võidu viisid koju Orissaare tüdrukud ja Kärla poisid.

Kaitseliidu Saaremaa maleva noorteinstruktori Heimar Põllu sõnul osales juba traditsioonilisel maakonna noorte kotkaste ja kodutütarde sõjalis-sportlikul võistlusmatkal 12 Kaitseliidu Saaremaa noorteorganisatsioonide võistkonda. Kokku oli osalejaid 72, kel kaasas 14 juhendajat.

Kahe päeva jooksul tuli võistlejatel läbida 20-kilomeetrine trass erinevate kontrollpunktidega, kus tuli üles näidata skauditeadmisi, anda esmaabi, lasta sportpüssi ning võistelda nooleviskes.

Kodutütarde arvestuses olid tublimad Orissaare, Kaarma ja Laimjala võistkond, noortest kotkastest võidutsesid Kärla, Kihelkonna ja Leisi poisid.

Põld tunnustas tubli osalemise eest ka Kuressaare vanalinna kooli noorkotkaid, kes käivad alles 3.–4. klassis, kuid näitasid üles ülimat südikust ning lõpetasid matka tublilt, ehkki küll võitjatest tund aega hiljem.