Abilinnapea soovib koostada Kuressaare esmatähtsate investeeringute kava (1)

Abilinnapea soovib koostada Kuressaare esmatähtsate investeeringute kava

 

Kuressaare linnavolikogu hariduskomisjoni viimasel istungil ütles abilinnapea Kalle Koov (fotol) välja mõtte, et linnal oleks vaja välja töötada prioriteetsete investeeringute kava ja investeeringute nn ooteleht.

Oma Saarele antud selgituses märkis Koov, et tema mõtet töötada Kuressaare l inna jaoks välja prioriteetsete investeeringute kava tuleks vaadelda uue, ministeeriumides praegu kooskõlastusringil oleva omavalitsuste finantsjuhtimise seaduse eelnõu kontekstis.

“Täna veel pole me selles küsimuses reaalsete tegudeni küll jõudnud,” märkis Koov. “Kuid olen seisukohal, et praeguses olukorras on teema aktuaalne.”

Abilinnapea sõnul kujutaks prioriteetsete investeeringute kava saabuvas majandussituatsioonis endast nende objektide nimistut, mille rajamisest linn ei pääse üle ega mööda, kusjuures ülejäänud objektid jääksid nn ootelehele.

Esinedes linnavolikogu hariduskomisjoni istungil, nimetas Kalle Koov ka mõned Kuressaare linna jaoks esmatähtsad objektid. Ta ütles: “Esimene prioriteet on meie jaoks praegu Saaremaa prügila sorteerimisjaama rajamine ja teiseks Kuressaare Veevärgi veeprojekt.”

Linnavolikogu hariduskomisjoni esimees Piret Pihel lausus kommentaariks, et tema arvates peaks linnal eelkõige olema tegelikkusele vastav arengukava, kus prioriteetide järjekord oleks toodud. “Kuna seda aga praegu tõenäoliselt pole,” sõnas ta, “siis oleks ehk tõepoolest mõttekas koostada arengukavale mingi abidokument, kus kõik prioriteedid oleksid konkreetselt paika pandud.”

Praegu ministeeriumides kooskõlastusringil olev omavalitsuste finantsjuhtimise seaduse eelnõu sätestab linnade ja valdade jaoks rangema eelarvedistsipliini. Nii näiteks arvatakse eelnõu kohaselt omavalitsuse võlakohustuste hulka ka kõigi omavalitsusega seotud äriühingute ja sihtasutuste võlad.

Kuressaare oludes tõstaks see linna praeguse 55%-ni küündiva võlakoormuse vähemalt kahekordseks. See aga oleks palju kõrgem kui kõnealuses eelnõus lubatud piirmäär 60–100 protsenti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)