Ruhnus peeti lustakat Kaptenite päeva

Eile olid Ruhnu Ringsu sadamasse oodatud lähemad ja kaugemad paadikaptenid, pardabossid ja muidu reisijad. Peeti üheskoos Kaptenite päeva.

“Eelmine aasta, kui sadam sai valmis, siis tekkis mõte, et peaks küla ja sadama kokku kasvatama,” rääkis Ringsu sadama kapten Priit Kapsta. “Eelmisel aastal oli Kaptenite päev üleküla üritus. Peaaegu et kõik olid kohal, osaleti innuga ja oli hästi lõbus. Siis vallavanem (Aare Sünter) mõtleski, et peaks selle ürituse regulaarseks jätma.”

“Mõtlesime välja kõikvõimalikke mereteemalisi üritusi, paadivõistlusi ja kombineeritud teatevõistlusi ning äraarvamismängu, et palju kalavõrk võtab merest kala välja. Kaheks tunniks panime võrgu sadamasse sisse. Samuti oli ilutulestik,” jutustas Ruhnu sadamakapten esimesest Kaptenite päevast. “Ilutulestikku tänavu ei ole, küll aga on üks suur lõke,” lisas ta. “Siin on ju mere poolt välja heidetud palke ja muud sellist kraami.”

Sellekevadisel üritusel on kavas kogrekäru maraton ja üritus, mis kannab koondnime “Võrgusilmad”. “See, kes suudab kõige täpsemini joonistada 42-st võrgusilma, on võistluse “Võrgusilmad” võitja,” selgitas Ruhnu kooliõpetaja Kadri Tukk.

Kogrekäru võistlus aga seisneb selles, et kogred kuhjatakse kärule ja joostakse nendega niimoodi, et saak ka pärale ehk finišisse jõuaks. Samuti saab sõita paatidega võidu, võtta osa kalaroogade valmistamisest ja hiljem neid maitsta, kalaõnne ära arvata ja muidugi pakutakse maitsvat kalasuppi. Päevast võtab osa ka saare ainus naiskapten Ariina Kollom.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)