Saarte Teedevalitsus pakub Orissaare vallale elumaja

Saarte Teedevalitsus pakub Orissaare vallale nelja korteriga elamut, mida teehooldusettevõte seoses omandivormi muutumisega tulevikus ei vaja.

Orissaare vallavolikogu andis vallavanem Raimu Aar-damile volitused alustada läbirääkimisi elamu üleandmiseks Orissaare vallale. Riik soovib Orissaare alevikus Kuivastu mnt 19 asuvast elamust loobuda seoses Saarte Teedevalitsuse baasil aktsiaseltsi moodustamisega.

Saarte Teedevalitsuse juhataja Aleksander Kollo ütles, et korterite näol on tegemist tööandaja eluruumidega, mis on seni erastamata. “Riigil pole mõtet neid pidada, kuna seal elavad valla inimesed, tegin vallale ettepaneku elamu üle võtta,” rääkis Kollo, kelle sõnul jääb korterite saatus valla otsustada.

Orissaare valla maareformi ja planeeringute peaspetsialist Tiit Põld ütles, et vallavolikogu hinnangul elamu ülevõtmine vallale täiendavaid riske või kulusid ei too. “Muret võiks ta meile tekitada selles suhtes, et inimesed elavad majas ikkagi mingi seadusliku alusega, aga kui me saame elamu oma bilanssi, siis on meil kohustus võõrandada vallavara avalikul enampakkumisel,” osutas Põld. Samas võimaldab vallavolikogu poolt vastu võetud vallavara võõrandmaise kord müüa vallavara ka otsustuskorras, viitas ta.

Põld ütles, et üks korter on tühi, mistõttu võib sellest saada munitsipaalkorter.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)