Suurtükikelder avas uksed näitusesaalina

Suurtükikelder avas uksed näitusesaalina

 

Kolmapäeval tegi Kuressaare linnuse suurtükitorni vastrenoveeritud keldriruum Suurtükikelder oma uksed lahti külastajatele.

“Täna avatav Suurtükikelder on üks järjekordne näide sellest, et tööd linnuse juures käivad edasi,” sõnas uue galerii avamisel Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa.

“Suurtükikeldri tegemise mõte sai alguse suurtükkidest endast, mis on meie kogudes ja mida me näidata ei saanud,” sõnas Püüa. “Samas on meil olemas kelder, mida kasutati nõukogude ajal lossi katlamajana.” Kaks ideed said omavahel kokku ning tänu eelmisel kevadel EAS-lt laekunud rahadele sai projekt ka teoks.

“Ruumi sissejuhatavaks näituseks tahtsime kindlasti saada Saaremaa kunstniku näitust,” rääkis Saaremaa muuseumi kultuurharidustöö osakonna juhataja Raul Salumäe.

“Kogemata langes kokku galerii avamine sellega, et maikuus saab 15 aastat täis minu Kuressaares viibimise ajast,” lausus kunstnik Boris Šestakov. “Fotograafika näitus on tänuavaldus Kuressaarele.” Näituse pealkiri “Nagu öö ja päev” võiks tähistada nii neid Kuressaares veedetud tuhandeid päevi ja öid kui seda, et mõni asi on muutunud siin linnas nagu öö ja päev, tutvustas kunstnik näituse pealkirja.

Uus ekspositsioonisaal sisaldab Saaremaa muuseumi kogudesse kuuluvate raskerelvade püsiväljapanekut, kuid seal eksponeeritakse ka väiksemamahulisi kunstinäitusi. Galerii seinte äärde on paigutatud ajaloolised suurtükid. Vastavatud galerii etikette ja ekspositsiooni kujundas ja disainis Janek Tsurkan OÜst Neli Disain.

Suurtükikelder jääb avatuks suvehooajal kolmapäevast pühapäevani kell 10.00–18.00. Sissepääs on tasuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)