Valjala põhikooli raadiotiim võitis üleriigilisel konkursil esikoha

Valjala põhikooli raadiotiim võitis üleriigilisel konkursil esikoha

 

Neljapäeval kuulutati Tartus haridusministeeriumi saalis välja selleaastase koolilehtede ja –raadiote konkursi võitjad. Parimat ajalehte tehakse Tartus Raatuse gümnaasiumis ning parimat raadiot Saaremaal Valjala põhikoolis.

Valjala koolis alustati raadioringi tööd käesoleva õppeaasta alguses. Siis sai kool endale uue süsteemi, mis koosneb koridoridesse ja klassidesse paigaldatud kõlaritest ning helivõimendusaparatuurist. Esmajoones on need seadmed mõeldud koolikella asendamiseks. Tundide alguse ja lõpu tähistamiseks kõlab üle koolimaja teatud meloodia. Samas võimaldab aga süsteem ka sõnalise poole edastamist.

Kooliraadio toimetus moodustati 9. klassi õpilastest ning huvilisi-toimetajaid oli kokku kuus – Merili Hein-salu, Liina Kolk, Margit Lepp, Argo Lipp, Sander Kukk ja Kaalep Väester. Valjala põhikooli direktor Aive Mõistlik kutsus raadioringi juhendama Kadi raadio uudistetoimetaja Martin Mae.

Seitsme kuu jooksul jõuti kokku panna 5 raadiosaadet, mis koosnesid intervjuudest, uudistest ja muusikast. Saateid edastati vahetundide ajal ning tagasiside kooliperelt oli positiivne.

Võistlussaadet hakati ette valmistama käesoleva aasta märtsis ning valmis jõuti sellega aprilli alguseks. Saates kõlas intervjuu kultuuriministri Laine Jänesega, kes meenutas oma tegemisi kooliraadio toimetuses.

Ka esitati intervjuu Valjala kooli n-ö “paha poisi” Guidoga, kes puhtsüdamlikult kõigilt õpetajatelt ja õpilastelt vabandust palus kordasaadetud pättuste pärast. Lisaks kõlasid saates uudised ja muusika. Saate lõpetas intervjuu koolis esinenud muusiku Mihkel Mattiiseniga.

Võistlustöö sai lisaks peaauhinnale ka 3 eripreemiat
Noorte meediaklubi korraldatud konkursile laekus kokku 59 võistlustööd. Neist 54 koolilehtede ja 5 kooliraadiote valdkonnas.

Raadiotegijatele anti välja 9 eripreemiat, millest kolm said Saaremaa noored:
parimad saatejuhid (Merili Heinsalu, Liina Kolk);
parim helikujundus;
huvitav teema (uudis emakakaelavähi vaktsiini toetustest Valjala vallas).
Lisaks üldvõit parima kooliraadio tegemise eest.

Konkursil kooliraadiote töid hinnanud Eger Ninni sõnul oli Valjala kooli saade kõige sarnasem päris raadiotes kuuldavale. Ninni hinnangul jäi saatest puudu vaid pisut huumorit, mis aga ei seganud üldpilti. Kindlasti soovitas ta saatejuhtidel Merili Heinsalul ja Liina Kolkil tulevikus tõsiselt raadiotööle mõelda ja seda mõnes professionaalses raadiojaamas.

Ert Must

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 307 korda, sh täna 1)