Saarlased ja hiidlased elustavad ratsutamise karikavõistlused

Saarlased ja hiidlased elustavad ratsutamise karikavõistlused

 

Järgmisel laupäeval Karujärvel toimuv Saarte karikavõistluste esimene etapp takistussõidus üritab ka varem toimunud võistlusele uut elu sisse puhuda. Korraldajate sõnul püütakse saarlaste ja hiidlaste ühiste üritusega ratsutamist saarlastele pisut lähemale tuua.

“Antud sarjaga tahame anda võimaluse võistlemiseks just nendele, kellel ei ole tahtmist või võimalust mandril võistlemas käia,” ütles Oma Saarele ürituse üks eestvedajaid Jaagup Kallas, kelle korraldada on ka esimene etapp.

Ühine üritus

Kallase sõnul on mandril võistlemas käimine kõikide jaoks üle jõu käiv, kuna see nõuab ressursse ning hobustele ja ratsanikele erinevaid litsentse, mis omakorda tähendab aga jällegi lisakulutusi. “Meie poolt korraldatavatel karikavõistlustel ei ole vaja muud kui tervet hobust ja rõõmust meelt,” kinnitas Kallas.

Karikavõistlused on toimunud ka varem, kuid korraldajate huvi hääbumise tõttu jäid võistlused soiku. Nüüd panid saarlased ja hiidlased jõud kokku ning suve jooksul viiakse läbi kuus etappi, millest pooled Saare- ja pooled Hiiumaal. Asja eestvedajateks on Kärla vallas asuv Riidu talu ja Hiiumaa Ratsaklubi. Lisaks on kaasatud Kõljala talli, Reinu talu ning mõned Hiiumaa hobusekasvatajad.

Uudne ajavõtusüsteem

Karujärvel toimuvale esimesele etapile tuuakse võistluse parema jälgimise huvides ka elektrooniline ajavõtusüsteem koos suure tablooga, mida Saaremaal pole enne kasutatud. “See lisab pealtvaatajatele põnevust, jälgimaks, kes on kiirem,” kinnitas Kallas.

Esialgsetel andmetel peaks Kallase sõnul karikavõistluste starti asuma kogu Saaremaa ja Hiiumaa ratsutamisparemik, lisaks külalisvõistlejaid ka mujalt Eestist, nagu näiteks Ivo Ots, kes on esindanud Eestit Nations Cupil ning osalenud maailmakarikavõistlustel, samuti Eesti tippu kuuluvad noored ratsutajad Grete Pariis, Liis Danelson, Kadri Karlier jt. Saar-lastest pakuvad neile konkurentsi ürituse korraldaja Jaagup Kallas ise ning samuti Martina Rihkrand.

Võisteldakse erinevate kõrgustega takistustel. Esimesena lähevad võistlema algajad ratsutajad, kelle takistuste kõrgus ei ületa 70 cm. Seejärel läbitakse 90-cm-ste kõrgustega parkuur. Päeva tähtsaima alana on kavas põhisõit, kus takistuste kõrgus on 125 cm ja laius 135 cm.

Karujärve kämpingute juures toimuv võistlus algab laupäeval kell 11 ning on pealtvaatajatele tasuta.

Lisaks saavad huvilised koha peal tutvust teha ja ratsutamist proovida Eesti tõugu hobustega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)