Kärla valla eakad pidasid pidu

Kärla valla eakad pidasid pidu

 

Kärla valla traditsiooniline pensionäride pidu toimus 2. mail valla kaasaegse interjööriga sööklas. Kaunis ilm juhatas sisse kena ja rahuliku õhtupooliku.

Kui pidu, siis pidu, kus ei puudunud ilusad sõnavõtud, kontsert ja jalakeerutus ning rikkalikult kaetud laud.

Lugupidamist avaldas avakõnega vallavanem Enno Pildre, kes tervitas eakaid ja rõhutas nende tähtsust, sest vallale on vägagi oluline, et talukohti hoitaks ja hõõguks tuluke, et noored kord tagasi tuleksid. Jõudumööda püüab vald kaasajaga sammu pidada, et paremini aidata oma vanureid ja abivajajaid.

Kauni kontserdi andsid Kärla põhikooli õpilased Pille-Rite Rei, Erkki Etverk ja Getter Väli, alustades kontserdiosa lauluga “Millest sa elad ja hingad?”.
Üllatuskülaliseks osutus saarlasest riigikoguliige Kalle Laanet, kes töötab õiguskomisjonis. Ta tervitas kõiki peokülalisi ja tänas peole kutsumise eest.
Laaneti põhisõnum oli aga järgmine: “Mõlemad pooled, riigikogu ja valitsus, peaksid tööd tegema selle nimel, et elu Eestimaal läheks paremaks ja turvalisemaks. Me vajame stabiilsust.”

Kui juba riigi kõrgem võim oli alla rahva hulka tulnud, siis jagus ka küsimusi, mis reeglina igaüht huvitavad ning südame murelikuks teevad. Nii oli esimeseks küsimuseks: miks riigikogus nii palju riieldakse, see tekitab halva tunde? Kalle Laanet vastas, et kiputakse vahel ära unustama ühist eesmärki, mille nimel on vaja tööd teha. Küsimusi jagus nii palkade, palgavahede kui ka töönormide kohta jne.

Tantsuks mängis akordionil Anne Luup Kihelkonnalt. Hääl lauldi lahti lauluga “Las mööduvad aastad”.

Lõbusat tuju aitas üleval hoida selle aasta naljatilga tiitliga pärjatud oma valla mees Ülo Kannisto. Ülo ju teada mees, ei tal neist anekdootidest puudu tule.

Pidulisi üllatas ka vallavolikogu esimees, Oma Saare arvamustoimetajana töötav Toivo Vaik. Pärast ilusat tervituskõnet toimus väikene loterii ja kolmel peolisel oli võimalus võita kolmeks kuuks Oma Saare tellimus. Võitjaiks osutusid Viive Arus, Laine Prants ja Alla Lääts. Aitäh Toivo Vaigule, kes nii meeldiva üllatuse korraldas, sest võitjatel oli ootamatult süllesadanud võidu üle väga hea meel.

Üritusele lisasid erksust kultuurinõunik Virge Varilepa koostatud viktoriiniküsimused, mis näitasid ära, kui palju ollakse valla asjadega kursis. Tulemused olid päris head.

Tänusõnad Laine Prantsule, kes on Kärla valla eakate esindaja olnud juba uue Eesti vabariigi aastate algusest. Laine on kuulunud Kärla esindajana Saaremaa pensionäride ühendusse ja tema eestvedamisel hakkas Kärla pensionäridele aktiivsem periood aastast 1994.–1995.

Aktiivseid on olnud läbi aegade 20–25 inimese ümber. Käidud on ekskursioonidel, kutsutud huvitavaid külalisi nii oma vallast kui ka väljastpoolt valda. Harilikult saadakse kokku kord kuus tähtpäevade paiku. Kontserte on andnud oma valla lapsed muusikakoolist, lasteaiast ja põhikoolist.

Laine eestvedamisel valiti nüüd Kärla valla pensionäride eestvedajate grupp, kuhu kuuluvad Aime Haamer Sõmera külast, Malle Lõuk ja Urve Raun Kärla alevikust, Helgi Altmets Paeverest ja Helga Aavik Sauverest. Edu teile, tublid naised!

Laine tõdes, et kolhoosiaegadest aktiivsust üles näidanud inimesed on oma eakusest hoolimata endiselt aktiivsed. Elurõõm ja seltsitahe hoiab hinge noorena, kui vaid tervis alt ei veaks.

Nagu tavaks ikka, tänati korraldajaid: eestvedaja Laine Prantsu, sotsiaalnõunik Greta Vaiku, kultuurijuht Virge Varileppa ja söökla tublisid kokkasid, kes maitsvad road valmistanud.

Üritus oli vahva ja selle lõpetaks H. F. Amieli ütlusega: “Oskus vananeda on elutarkuse meistriteos ja üks keerulisemaid peatükke suures elamiskunstis.”

Maive Õispuu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 132 korda, sh täna 1)