OÜ Ringi Puhkeküla ehitab Upa kanti 2500 elanikuga linnaosa (2)

OÜ Ringi Puhkeküla kavatseb Upa küla piirkonda rajada 2500 elanikuga elamurajooni, kuhu tulevad ka kool ja kaubanduskeskus, samuti kiigepats ja koht jaanitule pidamiseks.

“Kontseptsioon on selline, et seal peaks olema nii individuaalelamuid, paarismaju, ridaelamuid, korterelamuid kui ka büroosid,” rääkis ettevõtte OÜ Ringi Puhkeküla omanikeringi kuuluv Tullio Liblik. Elamurajooni on ette nähtud ehitada algkool-lasteaed, kauplus ja külakeskus.

Kaarma vallavalitsus algatas aprillis 170 ha suurusele alal detailplaneeringu, mis hõlmab Mora, Jurna ja Anni kinnistut Lilbi külas ja Armanni kinnistut Upa külas.

Tullio Libliku sõnul näeb äriplaan ette inimestele valmis ehitatud elamispindade-majade müümist ning huviliste puudust arendaja ei karda. “Meie tahame luua inimestele kodusid ja elamisväärse keskkonna. Inimesed on ju targad, nad lähevad sinna elama, kus elukeskkond on elamisväärne,” rääkis Liblik.

Küsimusel, kas tegemist võiks olla miljardi kroonini küündiva projektiga, jäi Liblik vastuse võlgu. “Siin ei saa summeerida, sest raha töötab ajas oma reeglite järgi ning ega me miljardit kohe letti ei löö,” lausus Liblik. “Kui me hakkame tegema majahaaval, siis ei ole summal seda suurusjärku,” lisas ta.

Tullio Libliku sõnul on ehitusturg teinud praeguseks läbi suured hinnakõikumised ja raha väärtus on täna, võrreldes pooleteise-kahe aasta taguse ajaga kahekordne. “Ei ole mõtet teha arvutusi arvutuse pärast. Me teame, et meie idee on õige: ehitada inimestele välja kodud, mis asuvad tasakaalustatud keskkonnas, kus kõik eluks vajalik on olemas,” arutles ettevõtja, kelle sõnul läheb uue linnaosa rajamine lahti niipea, kui Kaarma vallavolikogu on detailplaneeringu kehtestanud.

Ehkki teadaolevalt tõotab Upa projekt kujuneda iseseisvusaja suurimaks kinnisvaraarenduseks Saaremaal, on Tullio Libliku sõnul paremad päevad veel ees ja küllap tehakse ka veel suuremaid arendusi.

Praegu rajab OÜ Ringi Puhkeküla Kuressaare golfiväljaku äärde Luige ja Merikotka tänavale kolme villat, mille on projekteerinud arhitektuuribüroo Luhse&Tuhal. Ettevõtte juhatuse liige Ants Ink on ajalehele Meie Maa öelnud, et umbes kuus miljonit krooni maksvate villade ehitamisel kasutatakse ülikvaliteetseid materjale ning majade igapäevased hooldekulud peaksid olema tehnika viimase sõna kasutuselevõtu tõttu mõistlikud. Kokkuhoid tuleneb majade katustele pandavate valguspatareide kasutuselevõtust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 71 korda, sh täna 1)