President Ilves kiitis Eesti läänepiiri

President Ilves kiitis Eesti läänepiiri

 

Saaremaal Eesti läänepiiriga, piirivalve töö ja kaitseliiduga tutvumas käinud vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese sõnul võib tema rahuliku südamega kodus olla teadmises, et Eesti piir on hästi kaitstud.

“Alati,” vastas Eesti vabariigi president Oma Saare küsimusele selle kohta, kas tema arvates võib Eesti piiri kaitstuse peale kindel olla.

Eesti piirivalve üle võib uhke olla

Eile Saaremaalt alustatud riigi läänepiiriga tutvumisvisiidi raames külastas president esmalt Orissaare gümnaasiumi, kus gümnaasiumiosas on muuhulgas võimalik läbida ka piirivalveametniku kursus.

Saaremaa visiidi peamiseks eesmärgiks kujunes Kuressaare lennujaama, Roomassaare sadama ja Lääne piirivalvepiirkonna Kuressaare staabi külastus.

President kinnitas pärast külaskäiku ja siinsete juhtivate piirivalveametnikega kohtumist, et Eesti piirivalve on tema arvates jätkuvalt heal tasemel ja me võime võrreldes teiste Euroopa riikidega oma piirikaitse süsteemi ja töökindluse üle uhked olla. “Meil on täiesti euroopalik piir,” kinnitas president Ilves.

Seoses Schengeni viisaruumi laienemisega on Eesti piirivalvel president Ilvese kinnitusel kindlasti olulisem roll ning koormus, sest näiteks Euroopa Liidu idapiir on nüüdseks Saksamaalt kandunud Eestisse. Samas tunnistas president, et ei saa siiski võrrelda riigi ida- ja läänepiiri tegemisi, kuna nende rollid on paljuski erinevad. “Idapiiril on kindlasti suurem koormus,” sõnas president, viidates erinevusele ka piirivalves, kuna läänepiiril on peamine just merepiirivalve.

“Merereostus, mereohutus ja hättasattunud inimesed,” loetles president siinseid ülesandeid.

Eriti oluliseks pidas president Ilves merereostuse küsimust, toonitades, et reostuse tekke riskid suurenevad aasta aastalt, kuna pidevalt suureneb ka transiidimaht. President ütles, et kui mõne laevaga peaks siinsetel aladel juhtuma mõni õnnetus, võib selle mõju olla Saaremaale, Hiiumaale ja kogu Lääne-Eestile väga suur. Siinkohal mängibki olulist rolli piirivalve, kelle ülesanne on teostada ka seiret ja pidada silm peal merel toimuval.

Peab kaitseliitu oluliseks

President Ilves külastas eile õhtul ka kaitseliidu Saaremaa malevat. President on enda sõnul võtnud eesmärgiks külastada kõiki kaitseliidu malevaid.

“Pean kaitseliitu Eesti üheks olulisemaks kodanikeühenduseks, kuna nad tulevad kokku, et tugevdada Eesti riiki,” ütles president Ilves. “Pean oluliseks kaitseliitu toetada ja mida president muud veel teha saab, kui neid külastada ja tunnustada.”

President Toomas Hendrik Ilvese visiit jätkub täna Hiiumaal, kus sarnaselt Saaremaale külastatakse piirivalvega seotud kohti ning kaitseliidu Hiiumaa malevat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)