Suur kulupõleng: tuli levis kaheksal hektaril

Suur kulupõleng: tuli levis kaheksal hektaril

 

Kärla vallas Käesla külas põles eile päeval hinnanguliselt kaheksa hektarit kulu, mida päästeameti korrapidaja nimetas vähemalt kahe viimase aasta suurimaks kulupõlenguks maakonnas.

Päästeameti Saaremaa päästeosakonna korrapidaja Mihkel Kombe sõnul oli päästjate kohale saabudes suurem osa kulust kaheksa hektari suurusel maa-alal juba põlenud. Kuressaarest ja Kihelkonnalt saabunud pritsumehed said tule kiiresti kontrolli alla.

Kombe sõnul oli õnn, et kuiva kulu oli vähe ning palju oli niisket rohelist muru, mis tegi tule levimise raskeks. Sooja ja kuiva suveilmaga oleks taoline põleng olnud kordades raskem.

Siiski oli Kombe kinnitusel tegemist selle aasta esimese kulupõlenguga ning paari viimase aasta üleüldse suurima kulupõlenguga.

Kokku sõitis väljakutse peale välja neli masinat. Kombe sõnul saadi olukord nii kiiresti kontrolli alla, et lisaväed saadeti poolelt teelt linna tagasi.

Mis tulekahju põhjustas, korrapidaja täpselt öelda ei osanud, kuid oma kahtlused mehel siiski olid. “Karta on, et siin oli kellegi kuri käsi mängus,” ütles Mihkel Kombe mustaks põlenud maapinda seirates.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)