369 last jooksis heategevuse nimel

369 last jooksis heategevuse nimel

 

Sarnaselt 11 teisele Eesti linnale toimus eile ka Kuressaares noorte heategevuslik teatejooks, millega toetatakse ainulaadse ratastooli mängupargi rajamist liikumispuuetega lastele. Kuressaares asus stardijoonele 369 last 12 koolist üle kogu maakonna.

Mööda Lossi tänavat maavalitsuse eest Kitzbergi tänava ristmikuni teatejooksu distantsi läbinud üheksaliikmelises (nendest üks võistleja oli varus) võistkonnas jooksis iga liige pea 200 meetrit. Eraldi arvestust peeti 5.–9. klasside vanuseastmeis. Soojendusjooksu tegi koos lastega maakonna parim odaviskaja ja 2007. aasta Saarte mängude kuldmedalimees Sander Suurhans.

Heategevusliku jooksu eripäraks oli see, et parimaid välja ei kuulutatud ja lastele jäi pelgalt jooksumõnu. Tunnustati hoopis tublisid õpetajaid, kes olid oma koolilapsed hea ürituse nimel jooksma toonud.

Ürituse maakondliku koordinaatori Mati Mäetalu sõnul tuli esmakordselt Saaremaale jõudnud üritus igati hästi välja. Kui vabariiklikud korraldajad lootsid 300 osalejat, oli Mäetalul hirm, et jooksma tuleb lapsi vähem kui loodetud. “Helistasin Tallinna ja küsisin, et kas me siis ka saame jooksu korraldada, kui ainult sada tuleb,” rääkis Mäetalu kartustest, mis osutusid alusetuteks. Saadi hoopis kindlust ka järgmisel aastal samasugune üritus korraldada.

Suurimaks võistkondade arvuga kooliks osutus Orissaare gümnaasium, kes oli väljas koguni kuue võistkonnaga. Üksmeelt näitasid ka väiksemad koolid, näiteks Lümanda põhikool oli väljas viie võistkonnaga. Õpetaja Urve Vakkeri sõnul jäi tal 5.–9. klassini kooli maha vaid kuus last. “5., 6., 7. ja 8. klass olid täies koosseisus kohal. Üheksandast jäid mõned haigeks ja mõned puudusid,” rääkis Vakker, kuidas Lümanda jaoks kujunes teatejooks ülekooliliseks ürituseks.

Eestis on jooksu korraldatud juba 2006. aastast saadik. Idee ise pärineb Norrast, kus taolist jooksu on korraldatud juba üle kümne aasta ja igal aastal osaleb seal pea 100 000 noort. Eesti teatejooksu tulud ning aastaringselt avatud Elioni heategevusnumbrile 900 7777 ja DnB NORD Pangas asuvale Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse heategevuskontole 9620100009926 laekuvad annetused lähevad Haapsalu HNRK toetuseks, kus ravitakse liikumisvõime kaotanud lapsi.

Kokku jooksis eile Eestis 5500 last 175 koolist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)