Aasta ema 2008 on Liili Ader (5)

Aasta ema 2008 on Liili Ader

 

Saaremaa naiskodukaitsjad kuulutasid eile Kuressaare lossi kapiitlisaalis Saare maakonna aasta emaks 2008 kolme lapse ema Liili Aderi Mustjalast.

“Aasta ema valimine on üks võimalus tunnustada ema kaudu üht tervet ja tugevat saare peret,” ütles Saare maakonna aasta ema konkursi idee algataja, Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Rita Loel, kelle sõnul langes valiku kaalukauss Liili Aderi kasuks seetõttu, et lisaks oma toredate laste kasvatamisele on ta leidnud aega ka teiste laste jaoks ning samuti juhib ta tantsutruppi.

“Ei ole sugugi igapäevane, et ühes väikeses maakohas tegutseb tantsutrupp, mis on pannud ennast kõnelema ka mandril, kodusaarest rääkimata, ning loomulikult hindame ka Liili tegevust kodutütarde rühmavanemana,” lisas ta.

Aasta ema tänuüritusel andis aasta emale tunnuskirja üle Saare maavalitsuse esindaja Andrus Lulla. Naiskodukaitsjad kinkisid aasta emale traditsioonilise lapiteki, mis valmis koostöös kodutütardega. Lisaks paljudele õnnitlejatele tervitasid aasta ema sotsiaalminister Maret Maripuu, ürituse patroon Dagmar Mattiisen, haridusminister Tõnis Lukas saatis tänukirja ning kaitseminister Jaak Aaviksoo kinkis aasta emale sülearvuti. SSC Ferries kinkis kogu perele reisipaketi Ventsipilsi, peale selle jagus aasta emale veel mitmeid toredaid kingitusi.

Päeva meeleolu hoidsid üleval Kuressaare muusikakooli õpetaja Laine Sepa keelpilliklassi õpilased, keda klaveril saatis Tiina Rätsep.

“Ma olen kohutavalt õnnelik, et seekordne aasta ema tänuüritus kujunes nii armsaks, et kohal oli meie sotsiaalminister, ning annan tõeliselt au meie kaitseminister Jaak Aaviksoole, kes hindab ühe väikese valla kodutütarde juhti nii, et otsustas talle sülearvuti kinkida,” ütles Rita Loel, kes tänab kõiki kingitoojaid ja õnnitlejaid, sest nende rivi pikkus eile lossi kapiitlisaalis näitas, et ühiskonnas on pereväärtusi hakatud senisest kõrgemalt hindama.
“Tihti on minult küsitud, kas aasta ema ja ka isa valimine on ikka naiskodukaitsjate ülesanne,” lausus Loel. “Olen ikka vastu küsinud, et kelle ülesanne see siis veel võiks olla? Kui Naiskodukaitse ei väärtusta eestlust ja Eesti peret, kes seda siis veel teeb?” ütles ta.

Eelmisel aastal kuulutasid naiskodukaitsjad esimeseks Saare maakonna aasta emaks Kihelkonna kooliõpetaja ja talupidaja, kolme tubli lapse ema Monica Kallase.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 373 korda, sh täna 1)