Võrkpallimeistri selgitamiseks läks vaja kuldset geimi

Saare maakonna võrkpallimeistriks tulnud Vanalinna kooli võistkonnal läks finaalis Aspasia/Almerent võistkonna alistamiseks vaja nn kuldset geimi.

Maakonna võrkpallimeistrivõistluste kulminatsioon saabus pühapäeval, kui esimeses finaalmängus 1 : 3 Aspasia/Almerendile alla jäänud Vanalinna SK I suutis omakorda võita pühapäevase korduskohtumise 3 : 1 ning ei jätnud viiki jäänud seeria korral mängitavas kuldses geimis vastastele tulemusega 15 : 4 mitte mingit võimalust.

Kuigi laupäeval oli suudetud mängus Aspasia/Almerendi vastu võita üks geim, ei tõotanud pühapäevase mängu algus Vanalinna poistele midagi head. Esimene, punkt punktilt kulgenud geim 25 : 21 Aspasia/Almerendile.

Teise geimi suutis täpselt sama tulemusega võita juba Vanalinna SK I, hoides vastast piisaval kaugusel kogu geimi jooksul. Kolmandas geimis oli Vanalinna üleolek juba koguni 25 : 14. Aspasia/Almerent vastastele mänguvõidu vormistamist kergeks siiski ei teinud.

Olles terve mängu olnud kaotusseisus, suutis Vanalinna esimest korda viigini jõuda seisul 21 : 21 ning lõpuks geim võita tulemusega 26 : 24 ja kogu mäng 3 : 1. Seega pidi seeria ja meistritiitli võitja otsustama 15 punktini mängitav kuldne geim, mis siiski oodatud põnevust ei pakkunud.

Vanalinna SK I valitses tervet geimi, vormistades meistritiitli tulemusega 15 : 4.
Pronksikohtumises alistas Talsa kahel korral Spordikooli.