Kirsside õitsemise aegas oo ilmad ikka külmavõitu

See oo peaaegu et looduse seadus, et kirsside õitsemise aegas ikka külmavõitu ilmad oo. Voatad aknast väja valged õidevahtu, siis lähed uksest õue ja hakkad külmetama. Muidugid oo viga selles koa, et sojad sokid ja paksud joped said kõik juba suiks ää pakitud. Nii hea soe hakkas vahepeal. No ikka peab vist meeles pidama muhulase definitsiooni, et köib joanipäini villsete sokkidega ja iga teine sõna oo “neh”.

Teisibe peeti Hellamaa külakeskuses maha üks hooaja lõpetamise pidu. Neh. Kõik kokkutuln kollektiivid andsid ligi kahetunnise kontserdi, pärast peeti veel õuepeal vägevad piknikku, sealkantis põle külm meretuul liiga tein, neh.

Ja Hellamaa külakeskuses oo nüüd ülaval kõikidele voatamiseks maikuu lõpuni kena käsitöönäitus, kus palju tikkimise töid, laste viltimisi, Nõmmküla külakeskusest toodud varspistes köögipäkapikud ja muud sedasorti uhked asjad. Pange oma nina koa ukse vahelt sisse uudistama, neh.

Täna omingust sõitsid kõikse tublimad Liiva kooli õppurid tubli töö eest preemiareisu peale. Kuulda olli, et Tallinna linna poole.

Täna õhtast kellu 20 tuleb aga ennast teaatri viia. Muhu põhikooli saalis mängib Tornimäe näiteselts lavatükki “Nüüd tulge kuulma muhulast”, neh.
Oome peetse lasteaa saalis kõikse pisemate muhulaste sündimise rõõmus hõbelussikapidu. Ikka vanamate ja laste iluks ja auks.

Jälle neh, Muhulase lehtes olli ja sealt ma koa maha lukesi, et selle nädali, mis paergus kestab, peetse koolimajas esimesed kevadised olümpiamängud. Aga põle mitte.

Olümpiamängud peetse maha hoopis tuleva nädali teisibe, 20. mail.
Muhu Muuseumis hakatse tähistama rahvusvahelist muuseumide päeva. See oo ametlikult 18. mail, neh. Ja sellepäeva oo muuseumi külastamine kõigile tasuta.

Sellesamma tähtsa päeva puhul peetse eelmise õhta 17. mail üks vägev muuseumi maastikumäng. Maastikumängi-rada oo avatud kellu 16–19. Võistlema oo oodet nii võistkondade viisi huvilised, kut üksiti tulijad. Et minge siis pistke rinda. Kis just sellekorra vägevam jälle, neh.

17. mai oo Muhus kuulutat Presidendi allee taastamise auks lipupäevaks. Väinatammi otsast hakkas kunagid allee pooppuudest ja pärnadest. Inimesed mäletavad, et see istutati kunagid president Konstantin Pätsi auks. Neh, tegelikult olle see rajatud kodukaunistamise kampaania käikus hoogtööpäevadega 1937–1938 voastal. Paerguseks oo paljud puud kadun ja 17. mai oo nüüd kuulutat talgupäevaks, kus Presidendi allee taastatse. Sõukse mõtte esitas Muhu Turismi Assotsiatsioon.

Volikogu sihes vastuvõetud Muhu valla üldises planeeringus oo ette nähe, et see allee võetse looduskaitse alla. Peale selle, et allee oo kena ja ajaloolise tagapõhjaga, olle see turistidele voatamise vääriline. Ja ehk soab sellest tulevaste tseremooniate koht, kus Muhu
soare peale külase tuln riigipead soavad oma puu istuta.

Muhu vallavalitsus kutsub kõiki soovijud allee taastamise istutustalgutest osa võtma. Istikud oo olemas, augud koa hakkamas, neh. Iga osaleja soab tasuta oma nimelise puu maha panna.
Laupa kellu 12 avatse talgud pidulikult Linnuse küla teeristis väinatammi lähedal. Osa võtvad president Arnold Rüütel, hr Matti Päts ja hr Mart Meri, kis kõik istutavad oma presidendipuu. Oma soovist talgutest osa võtta palutse aga ennast nimeliselt Muhu vallavalitsuse telefonil või meilil kirja panna. Võib istuta koa näiteks oma küla nimelise puu või oma firma nimelise puu või, neh.

18. maini oodetse veel Muhu Valla Stipendifondi avaldusi muhu üliõpilaste käest.

Tuleva nädali lõppus, laupa 24. mail, oo tulemas Muhu-Liiva Kaubahoovis kevadlaat.

Inimesi oodetse ostma ja müüma. Kis müüma tulemas, neid palub omaga ühendust võtta Anneli Tamm.

Jälle neh. Sõuksed lood sii-pool väinatammi. Ärge varbud siis enne joanipäeva ää külme-tage, villsed sokid oo ikka tarblised küll. Olge ikka munuksed, neh!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)