Kuressaare ametikoolis tehti esimest autotehniku kutseeksamit

Kuressaare ametikoolis tehti esimest autotehniku kutseeksamit

 

Eile anti Kuressaare ametikoolile üle tunnistus autotehniku esimese taseme kutseeksamikeskuseks saamise kohta, samuti lahendasid kooli õpilased kutseeksami teooriaosa testi, teatas kooli infojuht Taavi Tuisk.
Tunnistuse kutseeksamikeskuseks saamise kohta andis üle autokutseõppe liidu esimees Lauri Ert, kes viis läbi ka veebipõhise sajast küsimusest koosneva teooriatesti. Testis pidid autotehniku eriala kolmanda kursuse 16 õpilast lisaks autode ehitust ja remonti puudutavale näitama oma teadmisi ka tööseadusandluse ja kliendisuhtluse valdkonnas.

“Kutseeksami tegemine on päris kallis, maksab üle kahe tuhande krooni,” ütles ametikooli tehniliste erialade osakonna juhataja Andres Kolk.

“Ametikooli lõpetamisel tasub eksamisooritamise eest riik ning lõpetajad saavad vastava tunnistuse, mis kehtib ka teistes Euroopa Liidu maades.”
“Praegune kolmas kursus alustas oma õpinguid au-tolukkseppadena, kellele esitatavad nõuded oskuste osas on autotehniku omast lihtsamad. Vahepeal on õppekava muutunud ning päris mitme õpilase jaoks oli test raske,” nentis autotehnikute kutseõpetaja Toomas Kivi. “Tublimad noormehed, kes teooriatesti läbisid, saavad juuni algul teha eksami praktilist osa, kus juba õppetöökojas tuleb lahendada kolm praktilist ülesannet.”

Väljastatud kutseeksamikeskuse tunnistus kehtib viis aastat. Autotehnikute kutseeksameid hakati Eestis pilootprojektina vastu võtma 2005. aastal. Tänaseks on erineva tasemega eksamikeskuste tunnistused väljastatud seitsmele koolile ja asutusele. Eelmisel aastal käisid Kuressaare ametikooli õpilased vastavat eksamit sooritamas Tallinnas.
Autolukkseppade õpetamist alustati Kuressaare ametikoolis 1995. aastal. Eelmisel aastal muudeti õppekava ümber autotehnikute omaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 201 korda, sh täna 1)