Kuressaare põhikooli üheksandikud korrastasid Harilaidu (1)

Kuressaare põhikooli üheksandikud korrastasid Harilaidu

 

Kuressaare põhikooli 9a klassi õpilased olid 9. mai õhtuks väsinud, aga õnnelikud. Veeta pool päikselist päeva nii haruldases looduskaunis paigas nagu Harilaid – sellise huvitava pakkumise oli meile teinud Anu Metsniit riigimetsa majandamise keskusest. Meie tööks oli koristada prügi, mille meri on kaldale uhtunud.

Kohalejõudnud jaotati gruppidesse, pisteti pihku prügikotid ja kindad ning sõit objektile maasturi kärus võis alata.

Ilm ning meeleolu olid super. Luigepaar merel imestas, miks kamp lärmavaid teismelisi nende igapäevarahu rikub; merikotkaski tõusis ehmunult lendu.

Mida kõike me saagiks ei saanud: plast- ja klaaspudeleid, suurel hulgal elektripirne, jalanõusid, ämbreid ja kaste, kiletükke ja rauakolakaid.
Lõunasöök toimus Kiipsaare majaka all ja uskuge meid – see majakas on tõesti otse, ta olevat nihke teinud isegi ümber oma telje. Meie hulljulge Liina tormas vette ja ujus majakani, sest teisiti sinna praegu ei pääse. Õnneks oli selle tembu tagajärjeks vaid väike nohu, mis meie päevakangelast mõnda aega vaevas.

Võtsime sellest päevast kaasa rõõmu tehtud tööst, kaunid loodusvaated, hetked toredate inimestega ja saime uut jõudu, et lõpueksamitele vastu astuda.

Merily Lõhmus ja Katre Kaljurand,
Kuressaare põhikooli üheksandikud

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 85 korda, sh täna 1)