Riik ei luba Orissaare internaatkoolist teha erapansionaati (2)

Haridus- ja teadusministeerium ei ole nõus Orissaare valla plaaniga rajada suletava Orissaare internaatkooli hoonesse erakapitali abiga pansionaat.

“See tähendab äriprojekti ja äriprojektiks ei saa riik vallale küll tasuta kinnistut anda,” ütles Oma Saarele haridus- ja teadusministeeriumi riigivaratalituse juhataja Indrek Riisaar.

Tema sõnul ootab haridus- ja teadusministeerium kõikidelt ministeeriumidelt 8. juuniks ettepanekuid võimalike plaanide kohta hoone kasutuselevõtuks. Võimalus tulla välja uue ettepanekuga on ka Orissaare vallal, kuid seda eeldusel, et vald loobub erainvestori kaasamisest. Huviliste puudumisel läheb hoone enampakkumisele.

Indrek Riisaare sõnul pakkus Orissaare vallavanem veebruaris välja plaani võtta internaatkooli hoone kasutusele vallakeskusena, kus saaksid muuhulgas ruumid perearst, politsei ja postkontor. Hiljem vald loobus vallakeskuse plaanist, tulles mingil hetkel välja ettepanekuga teha hoonesse pansionaat.

Orissaare vallavanem Raimu Aardam ütles Oma Saarele, et vald ei saa koolihoone kasutuselevõtuks oma finantse kasutada, sest vallal lihtsalt pole raha. “Eriti nüüd, kus kõikide tütarettevõtete kohustused võetakse ülesse valla võlana,” rääkis Aardam. “Ilma erainvestoriteta me seda kinnistut kasutusele võtta ei saa, ju ta läheb siis laiale ringile,” lisas ta.

Aardami sõnul polnud ta eilseks erainvestoriga kontakti saanud, mistõttu pole selge, kas investor on valmis hoone enampakkumisel osalema.
Riisaare sõnul leppisid nad veebruaris Orissaare vallavanema Raimu Aardamiga kokku, et maja peab saama uue omaniku enne uue kütteperioodi algust. “Hiljemalt oktoobriks peaks hoonel omanik olema, vastasel korral hakkab see lagunema,” arvas Riisaar.

Seoses internaatkooli sulgemisega tegi Orissaare vallavalitsus aprilli keskel haridus- ja teadusministeeriumile ettepaneku rajada kooli hoonesse 60-kohaline erapansionaat vanuritele ja puudega isikutele alaliseks või ajutiseks elamiseks. Lisaks pidid samas hoones ruumid saama valla pensionäride päevakeskus ja gümnaasiumi tööõpetusklassid.
Riik annab hoone kohalikule omavalitsusele tasuta üle vaid juhul, kui hoonet kasutatakse tervishoiu-, haridus-, sotsiaalhoolekande vm avalike teenuste osutamiseks või omavalitsuse funktsioonide täitmiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)