Ruhnu vald tahab uute elanike meelitamiseks ehitada 17 maja

Ruhnu vallavolikogu algatas teisipäeval detailplaneeringu, mille eesmärk on ehitada tulevikus Ruhnu külasse kuni 17 vallale kuuluvat ühepereelamut.
“See on 20 aasta perspektiiv,” ütles Oma Saarele Ruhnu vallavanem Aare Sünter.

 Elamud on ette nähtud eelkõige vallaametnikele ja spetsialistidele ning loovad eelduse Ruhnu elanike arvu suurenemiseks. “Praegu on väljastpoolt küsijaid olnud, inimesed tunnevad huvi Ruhnu tulemise vastu, aga meil ei ole neile praegu pakkuda elamispinda,” rääkis Sünter. Munitsipaalpinnad võimaldavad inimestel paar aastat saarel elada, et otsustada selle aja jooksul, kas nad soovivad Ruhnu päriselt elama jääda.

Osa maju soovib vald ise valmis ehitada ning seejärel vallale vajalikele spetsialistidele pikaks ajaks rendile anda. Esimesed majad võiksid kerkima hakata kõige varem paari aasta pärast.

Lisaks on Ruhnus algatanud detailplaneeringu 20 uuele krundile kaks eraisikut. Vallavanem loodab, et 37 uut elamut kasvatavad saare elanike arvu umbes 120-ni. Enne sõja jalust lahkumist elas saarel 300–400 eesti-rootslast.

Viimasel volikogu istungil valiti ülikooli lõpetamisele pühendunud Ave Viirmaa asemele uueks vallavolikogu esimeheks senine aseesimees Vello Kümmel ja aseesimeheks Reigo Jõe.

Heakorra ja avaliku korra eeskirjadesse viidi aga sisse punkt, mis keelab telkimise ja lõkketegemise näiteks mere ääres ja metsa all. Erakrundil võib telkida ja lõket teha vaid omaniku elamumaal ja omaniku nõusolekul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)