Vilsandi rahvuspark saab aasta lõpuks uue kaitse-eeskirja

Aasta lõpus valmib Vilsandi rahvuspargi uus kaitse-eeskiri, mille eesmärk on muuta dokument selgesõnalisemaks ja üheselt mõistetavaks.

Riikliku looduskaitsekeskuse Saare regiooni direktor Tõnu Talvi ütles Oma Saarele, et praegune kaitse-eeskiri pärineb 1994. aastast ning on oma ebamäärasuses ajale jalgu jäänud. “Meil endal on selle järgi raske töötada, kuna see on hästi sisutühi,” tõdes Talvi. “Ka maaomanikud tahaksid nagu selgemat eeskirja,” lisas ta.

Kõige olulisemaks uuenduseks pidas Talvi rahvuspargi tsoneeringute sisu täpsustamist. Tsoneering saab konkreetsema sisu nii Vilsandi saarel kui ka Lääne-Saaremaa rannikupiirkonnas. “Seal on praegu kõik nagu ühe lauaga löödud piiranguvöönd – on nagu rahvuspark ja samas nagu pole ka,” selgitas Talvi.

Kindlasti muutub mootorsõidukiga liikumise kord rahvuspargi territooriumil. Praegu on autoga liikumise piirangud väga ebamäärased, täielikult on käsitlemata ATV-d ja skuutrid.

Direktori sõnul toob uus kaitse-eeskiri vähesel määral kaasa ka rahvuspargi piiride muutmist. “Osa alasid läheb rahvuspargist välja ja osa tuleb juurde,” ütles ta.

Tõnu Talvi sõnul läheb uue kaitse-eeskirja eelnõu esimesel võimalusel kohalike omavalitsuste ja maaomanike kooskõlastusringile. Uus eeskiri loodetakse kehtestada selle aasta lõpul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)