16-aastane Kristen Mere tõi FC Kuressaarele võidu (3)

16-aastane Kristen Mere tõi FC Kuressaarele võidu

Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliiga mängus JK Tartu Maag Tammeka II vastu lõi oma esimeses esiliiga mängus vahetusest sekkunud 16-aastane Kristen Mere (fotol) saarlaste kasuks viieminutilise vahega kaks väravat, millele Martti Pukk lisas veel ühe. Tartlased suutsid vastata vaid ühe väravaga.

Viimastes voorudes viikidega leppinud ja liigatabelis jälitajad endale üsna lähedale lasknud FC Kuressaare vajas Tartus oma liidripositsiooni kindlustamiseks hädasti võitu, mis tulemusega 3 : 1 ka saadi.

Mängu saatus otsustati teisel poolajal 20 minutiga. Poolajal Tõnu Ilvese välja vahetanud Kristen Mere oli täpne 53. ja 58. minutil ning Martti Pukk 67. mänguminutil. Tartlased suutsid 3 : 0 kaotusseisust tagasi lüüa vaid ühe värava, kuid ei midagi enamat.

FC Kuressaare treeneri Jan Važinski sõnul suudeti oma mäng peale suruda just teisel poolajal, mil tartlased hakkasid julgemalt ründama. “Nad hakkasid liiga julgelt ründama ning meil tekkis väga palju ruumi kontrarünnakuteks, mida suutsime ka realiseerida,” ütles Važinski.

Treener märkis Kristen Mere väravate kohta, et ei ole just igapäevane nähtus, kui 16-aastane noormees esiliigas nii resultatiivne on. Kuid samas ei tulnud see talle üllatusena. “Enne mängu oli juba selline plaan, et kasutan ründajatena nooremaid, kes mängivad poolaja ja poolaja,” rääkis Važinski, lisades, et saadud võit annab vahepeal viigilainele sattunud meeskonnale kindlasti indu juurde.

Martti Pukk tõusis oma hooaja viienda väravaga meeskonna suurimaks väravalööjaks ning jagab ka kolmandat kohta liiga väravaküttide edetabelis.