Pihtla lasteaed-algkool tõi lavale muusikali Pöial-Liisist (7)

Pihtla lasteaed-algkool tõi lavale muusikali Pöial-Liisist

 

Laupäeval sai Pihtla lasteaed-algkooli perepäeval näha muusikali “Pöial-Liisi” esietendust, milles osales kogu koolipere alates kaheaastasest pisipõnnist kuni direktorini. Lavatüki idee autor on lasteaiaõpetaja Terje Loorits.

Etenduse peategelast Pöial-Liisit mängis esimese klassi tüdruk Ida Johanna Loel, kes tuli välja suurest punasest lilleõiest ning laulis Pöial-Liisi laulu. “Ida mängis osa hästi välja ja tal on esinemiskogemus juba eelnevalt ka olemas,” rääkis lasteaed-algkooli juhataja Elna Õunpuu, kelle sõnul tuli peaosatäitja valida selle järgi, kes lastest laulab.

Lisaks sellele, et etenduses osales kogu maja personal, oli näidendi täiskoosseisus veel 17 konna (lasteaia suurema rühma lapsed), viis kala (kooli esimese ja teise klassi õpilased) ning 12 põrnikat (sõimerühma mudilased).

Õunpuu ise esines hiiremamma osas, õpetaja abi Krista Tuuling mängis mutti, algkooli õpetaja Katrin Saar oli liblikas, lasteaiaõpetaja Mai Pääsk konnapere ema, lasteaiaõpetaja Kaili Kaasik põrnikate mamma, kokatädi Rita Tuuling pääsuke, teine kokatädi Ene Jääger nõid, õpetaja abi Marvi Aavik Pöial-Liisi ema ning Terje Loorits jutustaja rollis.

“Meie eesmärgiks oli etendusse kaasata kõik lapsed, sest vanemad tulevad ju ikkagi lapsi vaatama,” märkis Õunpuu, lisades, et on ikka hea, kui suudetakse kõigile midagi pakkuda.

“Näidend valmis suure ühistööna,” rääkis Elna Õunpuu, “tahtsime perepäevaks lastevanematele midagi ka omalt poolt pakkuda.”
Õunpuu sõnul pani idee algataja Terje Loorits oma mõtted ja idee paberile ning seejärel hakkasid kõik teised töötajad sinna lisandusi tegema. Iga proovi käigus tuli vajalikke muudatusi. Etenduseks harjutati poolteist kuud. Laste kostüümid valmisid koostöös vanematega ning saali kujundamisest võttis osa kogu personal.

Peale muusikali rõõmustas perepäevast osavõtjaid ka Sandla kultuurimaja showtantsugrupp. Üllatuskülalisena oli kohal Lõvi Leo koos Saarte teedevalitsuse liiklusohutuse spetsialisti Maiu Välbega. Nemad korraldasid lastele vigursõitu, rääkisid liiklusest ning kiivri kandmise vajalikkusest. Lisaks said perepäevalised maitsta suupisteid ühiselt kaetud laualt ning grillida vorstikesi, millega peolisi kostitas Pihtla vald.

Kohapeal oli ka pisike laat, kus sai kaupa müüa ja osta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 170 korda, sh täna 1)