Piirivalvurid said auastmekõrgendust

Eesti vabariigi siseminister Jüri Pihl andis möödunud nädalal auastmed 21 piirivalveohvitserile, kümnele neist esmakordselt. Tunnustuse saanute seas oli ka piirivalvureid Lääne piirivalvepiirkonnast.

Piirivalve Lääne piirkonnast sai piirivalvemajoriks Pärnu piirivalvekordoni ülem Margus Toomsalu ja piirivalvenooremleitnandiks teabejaoskonna ohvitser Marika Liiv, teatas Oma Saarele Lääne piirivalvepiirkonna avalike suhete spetsialist Janne Mets.

Piirivalveseersandi auastme sai piiriturvalisuse jaoskonna allohvitser Jaanus Müür Kuressaarest ning piirivalvenooremseersandi auastme Tõnis Leito, Indrek Elmi ja Tarvo Laksberg Kärdla piirivalvekordonist.

Kutselise piirivalve asutaja kindralmajor Ants Kurvitsa 121. sünniaastapäeval anti siseministeeriumis auastmed üle 21 ohvitserile. Siseminister andis piirivalvemajori auastme neljale, piirivalvekapteni ühele, piirivalveleitnandi kuuele ja piirivalvenooremleitnandi auastme 10 ohvitserile.
Esimest korda said ohvitseri auastme piirivalvurid, kes on läbinud piirivalvealase koolituse kõrgharidust omavate spetsialistidena. Sellise võimaluse piirivalveohvitseri auastme saamiseks annab piirivalveteenistuse seadus, mis jõustus 1. juulil 2007.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 58 korda, sh täna 1)