Salmel uuendatakse rannaparki

MTÜ Salme Rahva Maja Selts eestvedamisel valmivad Salme rannapargis ürituste läbiviimiseks uus laululava ja rannapaviljon.

PRIA kiitis heaks Salme vallavalitsuse ja MTÜ Salme Rahva Maja Selts projektitaotluse, mis näeb ette Salme rannapargi laululava renoveerimise, abihoone-rannapaviljoni ehitamise ja terviseraja loomise Salme mereranda.
MTÜ Salme Rahva Maja Selts eestvedaja Maire Sillavee ütles Oma Saarele, et laululava peaks korda saama 8. juuniks, mil Salmel toimub Sõrvemaa laulupüha kontsert. Valmis on juba ka rannapaviljoni vundament, jaanipäevaks pannakse püsti hoone seinad ja tehakse peale katus.

“Rannapaviljon on võib-olla natukene liiga uhke sõna, tegemist on natuke suurema varjualusega, kuhu saab panna võimendi ja suvekohviku,” selgitas Sillavee.

Suve jooksul tahetakse valmis saada ka Salme rannapargi 650 meetri pikkune ja kahe meetri laiune terviserada kepikõnni ja tervisejooksu harrastajatele. Mereranda tehtav rada kaetakse kas kinnitambitud kruusa või sõelmetega. Raja äärde paigutatakse lõuatõstmise redel, poom ja vahend seljalihaste harjutusteks. Terviseraja äärde tulevad pingid ja tulevikus mõne järgmise projekti raames ka valgustus.

Maire Sillavee sõnul läheb külameetme alt toetatav rannapargi arendamise projekt koos valla poolt kaetava omaosalusega maksma ligi 470 000 krooni. Nii mõnedki tööd teeb MTÜ ära talgute korras.

Salme rahva maja selts on mitme aasta jooksul tegelenud järjepidevalt Salme rannapargi arendamisega. Parki on seltsi eestvedamisel istutatud 30 puud ja muretsetud lauluväljakule uued istepingid. Uusi puid istutavad nii esinejad kui ka kohalik rahvas ka eelseisval Sõrvemaa laulupäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)