Viis Saare maakonna omavalitsust küsib lasteaedade programmist 26,7 miljonit krooni

Haridus- ja teadusministeeriumi lasteaiakohtade programmi raames esitas üle Eesti investeeringutaotluse rohkem kui sada omavalitsust, erinevaid projekte on ligi kakssada ning nende kogumaksumus ligi kaks ja pool miljardit krooni. Saare maakonnast esitas taotluse viis omavalitsust ning saarlased-muhulased küsivad projektist kokku 26,7 miljonit krooni.

Haridus- ja teadusministeeriumi konsultant Asso Ladva ütles Oma Saarele, et taotlused esitasid Kuressaare linn (18,8 miljonit krooni), Kihelkonna vald (727 500 krooni), Lümanda vald (1,25 miljonit krooni), Muhu vald (2 miljonit krooni) ning Pihtla vald (ligi 4 miljonit krooni).

Tegemist on projektiga, kus pool vajaminevast summast tuleb katta kohaliku omavalitsuse omafinantseeringuga. Ladva märkis, et Muhu valla lasteaia investeeringu kogumaksumus on 22,5 miljonit krooni, kuid projektist küsis vald toetuseks vaid kaks miljonit krooni.

Ladva sõnul pannakse lähipäevil kokku komisjon, mille ülesandeks on hinnata kõiki omavalitsustelt laekunud taotlusi. “Komisjoni koostatud pingerea alusel reastab ministeerium investeeringute kava, mille kinnitab valitsus,” ütles Ladva, lisades, et riik eraldab investeeringutoetusi lasteaedade ehitamiseks järgneva nelja aasta jooksul ning sellel aastal on jagada 74 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)