Audla veisefarm soetas loomasööda varumiseks moodsat tehnikat (4)

Audla veisefarm soetas loomasööda varumiseks moodsat tehnikat

 

Ettevõtja Vjatšeslav Leedole kuuluva OÜ Audla masinapark täienes eile kõrgtehnoloogilise söödavarumistehnikaga.

“Tegime päris suure investeeringu, et oleks võimalikult vähe faktoreid, mis segaksid meil söödavarumist,” ütles Audla OÜ tegevdirektor Egon Jürisson. “Meie masinapark oli suhteliselt vananenud ja me ei oleks sellega enam võimelised sööta varuma,” lisas ta.

Egon Jürissoni sõnul käisid nad enne valiku tegemist väga palju Eestis ringi ja konsulteerisid paljude tootjatega. Põllumajandustehnika müügifirma AS Uhtna Talutehnika müügiesindaja Saaremaal Kalmer Kendaru sõnul on Audla ost väga kompakte ja edumeelne. “Saaremaale ostetakse traktoreid pidevalt, kuid selline suur pakett on esimene,” lausus ta.

OÜ Audla soetatud paketti kuuluvad kaks firma Case Austrias toodetud traktorit, mis on Kendaru sõnul tuntud oma suure võimuse ja vastupidavuse poolest. Traktori kabiinis on arvutimonitor, kust saab juhtida kõiki traktori ja haakeriistade funktsioone ning jälgida vajalikke tehnilisi näitajad.

Soetati ka rullipress Welger ja Strautmann Giga Witesse III silokogurkäru, mida saab täielikult juhtida traktori juhtpuldist. Kogur korjab niidetud vaalu üles, hekseldab ära ja laadib siloauku maha.

Samuti kuuluvad Audla ostetud söödavarumispaketti firma Lely niidukid, kaaruti ja vaaluti. Lisaks söödavarumistehnikale jõudis eile Saaremaale ka kõrgtehnoloogiline Rauchi väetisekülvik, mis on ülitäpne ja väga suure laotuslaiusega.

Egon Jürissoni sõnul eeldab moodsate ja muljetavaldava elektroonikaga varustatud masinate juhtimine traktoristidelt kindlasti üksjagu õppimist. Samas on mehed tema sõnul tublid ja õppimisvõimelised ning pärast maaletooja korraldatud koolitust probleeme tekkida ei tohiks.

Audla OÜ traktorist-mehaanik Harri Remmelkoor tõdes, et uus tehnika on vägev ning võrreldes Vene tehnikaga on vahe väga suur. “Kellel on raha ja kes on edumeelsed põllumehed, eks need ostavad uusi masinaid. Elu ise dikteerib ette, siin ei aita midagi,” tõdes Remmelkoor.

“Eks muidugi teatud probleemid meestel uue tehnikaga algul tekivad,” lisas ta. Seni põhiliselt Belarussi rooli keeranud Erni Saarkoppel ütles, et kui juhend on käepärast ja väljaõpe seljataga, siis suuri probleeme kõrgtehnoloogilise traktori käsitsemisega tulla ei tohiks.

Kalmer Kendaru sõnul on uue tehnika põhifunktsioonid väga kiiresti omandatavad. “Et masina võimalusi lõpuni ära kasutada, siis see vajab väheke õpet, samas on meestel alati kasutusjuhend kõrval ning müüja poolt abiks 24 tundi teenindust,” rääkis Kendaru. “Helista, millal vaja, abi saab alati,” kinnitas ta.

350-pealise piimaveisekarjaga OÜ Audla on piima tootmiselt liikumas lihaveiste kasvatamisele. Praegu on ettevõttes poolsada lihaveist, aga plaan on ettevõtet laiendada.

AS Uhtna Talutehnika Ettevõtte esindaja sõnul pakutakse toodangut, mis peab vastu ka Eesti rasketes ja kivistes tingimustes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 372 korda, sh täna 1)