Lugeja kiri: Rõõm muusikast ja noorusest

Saaremaa ühisgümnaasiumi kooride kevadkontsert kutsus kuulama nii vanu kui noori. Elamuse said kõik, nii kuulajad kui ka esinejad. Selle kooli kooride arvukus ja esinejate hulk kinnitab veel kord, et Eestimaa traditsioon – koorilaul – ei ole kadumisohus.

Üks koor ei saanud kevadkontserdist isegi osa võtta, sest andekad noored olid mandril võistlemas. SÜG-i õpilased on tublid olnud ka ainekonkursside võitjatena.

Olles ise selle kooli lõpetanud 55 aastat tagasi, tunnen heameelt gümnaasiumi arengust ja edusammudest.

Kontsert algas mudilaskoori lauludega loodusest, kodust ja Eestimaast. Esinejad andsid oma parima. Dirigent Riina Oeselg tänas lauljaid püüdlikkuse ja tubli esinemise eest. Meeldis see, et teadustajaks olid lauljatega samaealised noored sobiva teksti ja väikese naljaga.

Poistekoori Kratid esituses kõlas eriti meeleolukalt laul sellest, kuidas saada presidendiks. Selleks tuleb kasvada pikaks, koguda tarkusi, olla parim ja kanda kindlasti kikilipsu. Õilsad tulevikuplaanid!

Kontserdi lõpetas segakoor Kreedo. Laval juba täiskasvanud neiud-noormehed. Laulude sisukski kevad, armumine ja tulevik.
Enne lõpulaulu rääkis dirigent Mari Ausmees oma tublidest lauljatest, tänas abilisi, kõiki neid, kes andsid oma parima kevadkontserdi õnnestumiseks.

Dirigent palus koori ette need lauljad, kellele esinemine oli lahkumiskontserdiks. Kõik said tänukirja ja head soovid tulevikuks. Mari Ausmees palus kõigil kindlasti jätkata laulmist, siis võib tulevikus oma vilistlasi kohata kas või laulupeolgi.

Dirigentidele annetati tänutäheks potis kasvav põõsas ja sümboolsed lilleseemnete pakid. Näitamaks seda, et laulu-seeme on sattunud viljakasse mulda vaatamata Saaremaa paesele pinnale.

Lõpulauluks oli melanhoolne rootsi rahvalaul. See oli nii kaunis meloodia ja Kreedo lauljate poolt hingestatult edasi antud. Saal kuulas hiirvaikselt, aplausistki võis aimata lahkumismeeleolu.

Kuulajate siiras tänu kuulub dirigentidele ja tublidele lauljatele. Ka lastevanematele, kes on toetanud oma lapsi nende üllas tegevuses – laulmises. Siiski oleks võinud olla ka mõned tänusõnad kooli juhtkonnalt ja lapsevanematelt. Kaunis lilleõis oleks olnud tunnustuseks tehtu eest.

Leida Kuus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)