Juhtkiri: Ilma juhita vallad (2)

Juhtkiri: Ilma juhita vallad

 

Räägime ja räägime. Ainult räägime. Halduskorralduse muutmisest loomulikult. Õigel ajal olid meil võtta inimesed, kes suutsid taastada riigi. Lüüa minema okupatsiooniväed, tuua oma riik maailmakaardile, vedada sobivasse kohta meie häbiplekiks olnud pronksmees. Ükskõik milline nende tegevuste tulem on olnud, palju võimud ühegi käiguga on pooldajaid või vastaseid kogunud, me oleme asja ära teinud ja end riigina kehtestanud.

Me ei suuda omavalitsusi reformida. Kui ei jätku kohapeal juhte, siis mis mõtet on omavalitsuse olemasolul? Raske on täna leida isegi importvallavanemat, kes väikevaldadele oma tingimusi ette ei dikteeriks. Lisaks tuleb tihti kaugemalt tuua näiteks raamatupidaja või sotsiaal-nõunik. Vallavalitsuse liikme kohalegi ei leia enam oma inimest.

Kas tuleb päev, mil riik võtab volikogusse kandideerimiseks maha elukoha nõude, et anda võimalus ka volikogu esimees linnast asju juhtima meelitada. Ikka selleks, et säiliks “meie oma vald”. Mis on viimase kümne aastaga riigis juhtunud, et nii ihaldatavad ametikohad enam kedagi ei meelita? Kes teab vastust?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)