Kuressaare linnavalitsus toetab küüditatute nimede jäädvustamist (3)

Kuressaare linnavalitsus otsustas toetada Memento liikmete ettepanekut küüditatute nimede jäädvustamiseks linnas.

“Küüditatute nimede jäädvustamine on toetamist väärt idee ja kui ka volikogu seda toetab, siis on linnavalitsus valmis selle ideega edasi töötama,” on kirjutatud linnavalitsuse poolt linnavolikogule 22. mail saadetud teatises. Samas mööndi, et põhjalikumat kaalumist vajab nimede jäädvustamise asukoht ning mälestusmärgi kunstiline kavandamine.

“Volikogu otsustas toetada,” sõnas Kuressaare linnavolikogu õigusnõunik Irene Valge ja täpsustas, et volikogu nõustus sellega, et linnavalitsus võib küsimusega edasi töötada.

Kolm Memento liiget – Urve Kirss, Juta Vessik ja Rein Väli – saatsid mai algul linnavolikogule abipalve, et linn aitaks rajada Kuressaarde kõigi 1941. ja 1949. aastal Saaremaalt küüditatute nimedega Kaastundeseina. Kohaks pakkusid nad Vabadussõja monumendi taga asuvat kivimüüri.

“Ajaloomälu säilitamiseks ja ka austuseks ning kaastundeks [tuleks] rajada Kuressaarde Kaastundesein, kõikide küüditatute nimedega valdade ja külade kaupa,” seisab kolme Memento liikme poolt Kuressaare linnavolikogule saadetud kirjas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)