Ninase poolsaarele rajatakse keskaegne puhkelinnak

Eile otsustas Mustjala vallavolikogu lubada Ninase poolsaare üldplaneeringu muutmist, mille tulemusena senine puhkeala muudetakse ärimaaks ja arendajad saavad hakata rajama 20 hektari suurusele Tuule-Jaanuse kinnistule keskaegset puhkelinnakut.

Arendajate sõnul oleks peamiseks atraktsiooniks kuningaloss koos selle ees paikneva areeniga, kus hakkavad toimuma erinevad turniirid ja mängud.
Laste jaoks on planeeritud toru liumäe ja basseiniga. Samuti soovivad arendajad ehitada tuulikukujulise peasissekäigu, kus on kassad, rõivaste rendi ja kontoriruumid. Võimaluse korral lubasid nad ehitada ka restorani ja kahekorruselise võõrastemaja.

Lisaks kõigele jääks puhkealale ka hulgaliselt kämpingu stiilis palkehitisi, mida kasutatakse müügipaviljonide ja töökodadena ning ka majutuseks. Platsile on planeeritud linnaku tarbeks rajada ühtne vee-, kanalisatsiooni- ja küttesüsteem, pumba- ja katlamaja, hobusetall ning looduslik parkla. Vallavolikogule lubasid arendajad ka seda, et nad leiavad linnakule rakendust ka talvekuudel.

Enne ehitamise alustamist tuleb seal ära teha keskkonnamõjude hindamine, kuid Mustjala vallavolikogu esimehe Toivo Lõhmuse sõnul ei pea hindama kogu poolsaart, vaid ainult seda paarikümne hektari suurust kinnistut.

Ühe arendaja, SylWest Trade OÜ esindaja Marek Mägi sõnul võib üld- ja detailplaneeringu muutmine ning keskkonnamõjude hindamine võtta aega umbes aasta, ning alles pärast seda saavad nad ehitamisega alustada. Mägi ütluste kohaselt loodavad nad raha saada ka erinevatest Euroopa Liidu projektidest.

“Anname siis rohelise tule,” ütles Mustjala vallavanem Kalle Kolter, kes palus siiski panna planeeringusse sisse tingimused, et seda maad ei saaks ärimehed hiljem kruntideks jagada ja maha müüa, ning kaks kinnistut tuleb muuta üheks Tuule-Jaanuse kinnistuks. Otsust toetas lisaks volikogule nii valla maakomisjon kui vallavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)