Judokad selgitasid Kuressaare meistreid

17. mail toimusid spordihoones Kuressaare linna 5. lahtised judomeistrivõistlused, kus osales üle 80 sportlase. See on suurim arv nende võistluste algusest 2000. aastal.

Meistrivõistlustel osalesid Tallinna klubi Kondor 10, Viljandi Taifu 11, Pärnu Kempo 10, Kuressaare Kesklinna Spordiklubi 19, Orissaare Tõll 10 ja SK Tõll 32 võistlejaga.

Tõllu klubi võitis viis kuld-, viis hõbe- ja üheksa pronksmedalit. Kuldmedalid võitsid kehakaalus –73 kg Kristjan Tammepõld, –66 kg Karli Kontkar. Mõlemad on sinise vöö omanikud, näitasid väga head tehnilist judot ja taotlevad musta vööd.

Lisaks neile said kuldmedali kehakaalus –30 kg Morten Raamat, +30 kg Kristjan Mäeots ja –34 kg Joosep Preedin. Nende poiste puhul tahan ära märkida Kristjan Mäeotsa head tehnilist esinemist. Morten Raamat peab aga harjutama mitmekülgsemat võistlustehnikat.

Hõbedale tulid kehakaalus –73 kg Ulvar Vahter, –66 kg Marek Valge, –43 kg Karlis Rump, –55 kg Reet Truverk ja +55 kg Greete Miller. Pronksmedalid võitsid kehakaalus –60 kg Edgar Veinberg, –73 kg Alo Oll, –48 kg Ralf Heinsoo, –45 kg Johanna Järmut, –55 kg Johanna Kajak, –43 kg Erko Tiitma, –34 kg Sander Tiits, –45 kg Loretta Tiits ja –23 kg Juhan Soon.

Orissaares on meie satelliitklubi tegutsenud pool aastat ja mind üllatas see, et selle aja jooksul on Tarmo Ruttu suutnud viia oma judokad niikaugele, et nad saavutasid sellistel võistlustel ühe hõbeda ja kolm pronksi.

Kuressaare Kesklinna Spordiklubist võitis kuldmedali kehakaalus –60 kg Taavi Eigo, kes on käinud paljudel võistlustel, kuid pole kordagi medalit saanud. Nüüdne esikoht on tema puhul suur saavutus.

Kehakaalus –66 kg sai Edvin Luik pronksmedali. Ta maadles tublilt, kuid kaugemale kahjuks ei jõudnud. Kehakaalus –45 kg maadles end hõbedale Laura Põder, kellest võib hea judoka tulla.

Kehakaalus –30 kg sai Steven Tiirik hõbemedali. Tema oleks võinud oma kaalus kullale tulla, kuid ülekaalu tõttu pidi ta maadlema endast raskematega.

Treener Olev Väin soovis ära märkida veel kehakaalus –48 kg viienda koha saanud Hannes Kase. Kuna treener Väinal oli võistlemas vähem lapsi, siis oli ka medaleid vähem.