Mustjala tahab oma hooldekodu (3)

Kihelkonna vald tegi Mustjala vallale ettepaneku rajada Lääne-Saaremaale mitme valla peale ühine vanurite hooldekeskus.

Mustjala vallavolikogu arutas Kihelkonna valla pakkumist reedel. Vallavanem Kalle Kolter edastas volikogule vallavalitsuse seisukoha, et vanurid peaksid jääma oma kodu lähedusse.

“On mõttekas ise leida oma vallas ruumid neile vanureile, kes saavad liikuda, ja meil on oma ruumid olemas,” ütles Kolter. Lõpliku seisukoha kujundab vald siis, kui valmivad analüüsid selle kohta, kumb on mõttekam, kas ühineda teise vallaga või rajada oma hooldekodu.

“Meie esialgne seisukoht on ikka see, et me ei ühine,” ütles Oma Saarele Mustjala volikogu esimees Toivo Lõhmus, täpsustades, et see ei ole veel lõplik otsus, sest eelarve- ja majanduskomisjon teeb lähiajal analüüsi, milline variant on vallale kõige parem.

“Tahaks ikka oma valda ise teha, meil on vabu ruume küll,” märkis Lõhmus.
24. aprillil otsustas Kihelkonna vallavolikogu anda vallavanem Jüri Saarele volitused alustada Lääne-Saaremaa hooldekodu rajamise teemadel naabervaldadega läbirääkimisi.

Jüri Saar ütles toona Oma Saarele, et Kihelkonna vald alustab eelläbirääkimisi hooldekeskuse rajamiseks Mustjala, Lümanda ja Salme vallaga. “Pakume oma naabritele võimalust kampa lüüa,” lausus Kihelkonna vallavanem, kelle sõnul on praeguse Kihelkonna hooldekodu baasil kavas rajada hooldekeskus, kuhu lisaks diferentseeritud hooldusele tuleks ka näiteks päevakeskus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)